KAZDAĞLARI’NDA MAHSUR KALAN SÜRÜCÜLER ARAÇLARINI TERK EDİP GİDİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

KAZDAĞLARI’NDA MAHSUR KALAN SÜRÜCÜLER ARAÇLARINI TERK EDİP GİDİYOR

Edremit ile Çanakkale’nin Yenice ilçeleri arasında Kazdağları’ndan geçen yol, kar yağışı sebebiyle sürücülere zor anlar yaşatıyor. Onlarca araç sürücüleri tarafından yola terk edildi.

Dün başlayan ve bölgede halen etkili olan soğuk ve kar yağışlı hava özellikle Kazdağları’nda ulaşımı olumsuz etkiliyor. Kar yüksekliğinin yarım metreye ulaştığı bölgede ulaşım güçlükle yapılabiliyor. Karayolları ekipleri sürekli Edremit Yenice yolunda kar kürüme ve tuzlama yapmasına rağmen yol zaman zaman araçlara geçit vermiyor. Yetkililer, kış lastiği ve zincir olmadan bu güzergaha gidilmemesini isterken, yolda onlarca aracın zincirsiz oldukları için sürücüleri tarafından terk edildiği görüldü.

15 dakikalık yolu özel donanımlı arazi aracıyla 45 dakikada gelebilen Mustafa Olcay, “Zorlandığımız için zincirleri takmak için durduk. Yolda başka araç yok. Bizim aracımız 4 çeker olmasına rağmen çıkışta zorlanıyoruz. Şu anda zincir takacağız. Edremit’e ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.