" />
USD
3,7095
EURO
4,3625
ALTIN
152,8072

KAMİL BAŞKAN JEOTERMAL KONUSUNDA KÖŞEMİZİ BİLGİLENDİRDİ

Geçen hafta ki köşemizde Akçaylıların büyük özlemi jeotermal konulu yazımıza Edremit Belediye Başkanı Sayın Kamil SAKA büyük duyarlılık göstererek köşemizi dolayısıyla da okurlarımızı bilgilendirdi. Yazılarımızı zamanı oldukça takip ettiğini ve beğendiğini belirten Başkan SAKA; ” Jeotermal enerjinin ilçemizde en verimli şekilde kullanılması için çalışmalarımız devam ediyor. Güre mahallemizde jeotermal enerjiyle ısınmayı gayet başarılı bir şekilde […]

KAMİL BAŞKAN JEOTERMAL KONUSUNDA KÖŞEMİZİ BİLGİLENDİRDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

Geçen hafta ki köşemizde Akçaylıların büyük özlemi jeotermal konulu yazımıza Edremit Belediye Başkanı Sayın Kamil SAKA büyük duyarlılık göstererek köşemizi dolayısıyla da okurlarımızı bilgilendirdi.

Yazılarımızı zamanı oldukça takip ettiğini ve beğendiğini belirten Başkan SAKA; ” Jeotermal enerjinin ilçemizde en verimli şekilde kullanılması için çalışmalarımız devam ediyor. Güre mahallemizde jeotermal enerjiyle ısınmayı gayet başarılı bir şekilde başarıyoruz. Edremit merkezde ise jeotermal ısıtmanın daha verimli hale gelmesi için ekiplerimiz tarafında çalışmalar yapılıyor. Bütün bunların yanında diğer mahallelerimiz de ve tabi ki Akçay’da da yaygınlaşması için gerekli inceleme, araştırma çalışmalarında başlanmıştır. Sıcak su nimetinden olanaklarımız imkan verdiğince bütün halkımızın yararlanması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Türkan’ın notu:

Ben uzun yıllardır başkanımı tanıyorsam onun elinden hiç bir işinde kurtulamayacağını da biliyorum. Ve eminin. Ancak bu işler öyle çabucak şeyler değil. Zaman ve maddi imkanlara dayanıyor. Onun için de büyük şehir bütün şehir Balıkesir’in ve de Edip Uğur başkanın desteği şart. Onlarda ”Hizmet için geldik ayırım yapmadan çalışacağız” diyorlar ya bekleyelim görelim. Ve de takipçisi olalım.

Bu arada yazımıza olumlu tepkiler ve şimdiden ”umutlarımız canladı” mesajları geliyor. Olmaz olmaz demeyin, olmaz olmaz.

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ DE BÖYLE KUTLANDI

10 Ocak Çalışan Gazetecilerin(!) Günü’nü unutmayıp Güre Afrodit Termal Otel’de bir kahvaltıyla kutlayan Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın bu davetine çok istememe rağmen katılamadım. O sabah ablamın sağlık sorunu için Balıkesir Üniversite Hastanesi’nde ki doktor randevusuna gitmemizden dolayı. Ancak ertesi günü 10 Ocak akşamı Kamil başkanımızın gazeteciler için tahsis ettiği vasıta ile Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin organizasyonuna katıldık.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un davetlisi olduğumuz gece de Olay Gazetesi yazı işleri müdürü cemiyet üyesi çok sevdiğim kardeşim Ceren YILDIRIM’la ”Şu salonda gerçek anlamda kaç gazeteci ağırlanıyor?” diye konuşuyorduk. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ramazan DEMİR’in bizlerin düşüncelerine tercüman olan konuşması büyük alkış aldı.

Sayın DEMİR konuşmasında özetle; okuma yazma bilen herkesin gazetecilik mesleğine girebilmesinin kuralsızlıkları da beraberinde getirdiğini, basın meslek ve etik ilkelerine uymayan kişilerin ortalıkta boy gösterdiğini, gerçek gazeteciliğin eğitim ve bilgi gerektirmesine karşın; ” Gazetecilik isteyen herkesin kuralsızca yapabileceği iş durumundadır” diyerek ”Standardı olmayan tek meslek gurubu maalesef gazeteciliktir. Bu nedenle de hepimiz zaman zaman kendilerini basın mensubu zanneden bazı kişiler tarafından şantaja maruz kalabiliyor. Bu sebeple iyiyi kötüyü ayırıp bu kişileri aramızda barındırmamalıyız” sözleri gerçeği çok net ortaya serdi.

Ben 40 yılı aşkın bir süredir alaylı olarak tabiri caizse çekirdekten yetişerek ve her haber ve yazı da gazetemde yazdıklarımı okurken aynı heyecanı duydum. 10 yıla yaklaşan bir süredir köşe yazmaya çalıştığım bu meslekte hala kendime gazeteci diyemezken kendi gazetesini dahi okumayan es kaza gazeteci kimliğine bürünen kişilerin ahkam kesmeleri ve havalara girmesi maalesef gazetecilik mesleğinin saygınlığını büyük ölçüde kaybetmesine neden olmakta. Gerçi, güneş balçıkla sıvanmaz ama…

Evet bir 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü de böyle kutlanmış oldu. Ben bize araç tahsis eden başkanıma ve aracın kaptanı Gökhan beye usta şoförlüğü ve buz tutmuş o yalda bizi selametle getirdiği için teşekkür etmek isterim.

AKÇAY’LI TESİSATÇI SERDAR’IN ”BUZ DUASI” TUTTU

Geçtiğimiz hasta Türkiye genelinde olduğu gibi Akçay’da da kış adeta terör estirdi, her yeri buz kesti.

Aşağı yukarı 15 gün önceydi. Hani yazdan kalma günleri yaşadığımız, ”bu sene kış gelmeyecek” dediğimiz günlerde. Oğlumun ilkokuldan arkadaşı, Altın Su Sıhhi Tesisat’ın sahibi Serdar OKÇU’yla karşılaştık. ” Nasılsın?” diyince ”Buz duasına çıkacağız Türkan teyze” demişti, gülüşmüştük. Şu geçtiğimiz günlerde her yer buz tutunca bizim su deposu da dayanamadı patladı. Tabi Serdar’ı çağırdık. ”Valla buz duasına çıkmadım, günahsızım” dedi ona da güldük.

Şaka bir yana Serdar ” Bize iş çıksın isteriz ama insanların mağdur olmasını istemeyiz. O nedenle insanlarımız sıkıntı yaşamamak için su motorlarını soğuk havalarda kapatıp, güneş enerjilerine antifriz koyup, yazdan bakımlarını yaptırırlarsa faydası olur. Ama bu dondurucu soğuklarda böyle durumlarla karşılaşmak da mümkün. Ancak biz elimizden geldiğince onlara yetişmek için çaba harcıyoruz” dedi.

 

 

OKTAY USTA 24 OCAK’TA EDREMİT’TE

 

Ekranların Oktay ustası 24 Ocak’ta Kaya Düğün Salonu’nda Edremit’li hanımlar buluşacak. Davetiyelerin Edremit Cumhuriyet Okulu yanında Bahar Kafe’den temin edileceği günde hanımlar en güzel yaptıkları yemeklerle yarışarak ödül kazanacak.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.