" />
USD
3,7025
EURO
4,3541
ALTIN
151,8896

ÇİFTÇİ MALLARINDAN ZEYTİN OPERASYONU

  Burhaniye Çiftçi malları Zeytinlik alanlarda yaşanan hırsızlıklara karşı yaptığı operasyonda 1 ton yakın zeytin ele geçirdi. Burhaniye Çiftçi Malları Kır Bekçilerinin yaptığı araştırmalar sonucu 2 ayrı mıntıkada hırsızlık olaylarının olduğunu tespit etti. İlk hırsızlık olayının yaşandığı Pelitköy mıntıkasında bekçilerin uzun takibi sonucu zanlılar yakalandı. Bu kovalamaca sonrasında yaklaşık 600 kilo zeytine el konuldu. 2. […]

ÇİFTÇİ MALLARINDAN ZEYTİN OPERASYONU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Burhaniye Çiftçi malları Zeytinlik alanlarda yaşanan hırsızlıklara karşı yaptığı operasyonda 1 ton yakın zeytin ele geçirdi.

Burhaniye Çiftçi Malları Kır Bekçilerinin yaptığı araştırmalar sonucu 2 ayrı mıntıkada hırsızlık olaylarının olduğunu tespit etti. İlk hırsızlık olayının yaşandığı Pelitköy mıntıkasında bekçilerin uzun takibi sonucu zanlılar yakalandı. Bu kovalamaca sonrasında yaklaşık 600 kilo zeytine el konuldu. 2. olay ise Taylıeli bölgesinde gerçekleşti. Burada yapılan çalışmalar sonrasında ise bazı zanlılar suç üstü yakalanarak jandarmaya teslim edildi. Beksan fırını arkasında bulunan arazide ise çalılıkların arasına gizlenen yaklaşık 700 kilogram zeytin saklanılan yerden çıkarılarak el konuldu. Çiftçi Malları başkanı Ali Yaramış yaptığı açıklamada “ bölgemizde zeytin hırsızlığına karşı önlemlerimiz ve kontrollerimiz devam ediyor. Son günlerde yapılan bir çok operasyon sonucu çok sayıda kişiyi yakalayarak Polis ve Jandarma’ya teslim ettik. Adli süreç devam ediyor” dedi.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.