" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AYVALIK MUTFAĞINA BİR ÖDÜL DAHA GELDİ

Gurme Dünyası’nda oldukça önemli bir yeri olan Ayvalık Mutfağı ödüle doymuyor.   Zeytinyağlı ot çeşitleri ve mezelerinin yanı sıra deniz mahsullerinden oluşan geniş bir mutfağa sahip Ayvalık’a, gurme dünyasından yeni bir ödül daha layık görüldü. Bugüne kadar Ayvalık Mutfağı’nın enfes lezzetlerini ilçeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere en iyi şekilde sunması nedeniyle sayısız ödüllere […]

AYVALIK MUTFAĞINA BİR ÖDÜL DAHA GELDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Gurme Dünyası’nda oldukça önemli bir yeri olan Ayvalık Mutfağı ödüle doymuyor.

 

Zeytinyağlı ot çeşitleri ve mezelerinin yanı sıra deniz mahsullerinden oluşan geniş bir mutfağa sahip Ayvalık’a, gurme dünyasından yeni bir ödül daha layık görüldü.

Bugüne kadar Ayvalık Mutfağı’nın enfes lezzetlerini ilçeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere en iyi şekilde sunması nedeniyle sayısız ödüllere layık görülen Cunda Adası’nın en ünlü mekânlarından Lale Restaurant- Bay Nihat’ın Yeri’ne bir ödül de Doğan Yayın Grubu bünyesindeki Hürriyet Gazetesi’ne ait Beef&Fish Dergisi’nden geldi.

Et ve Balık restaurantlarının iki ayrı dalda değerlendirildiği yarışmanın geçtiğimiz hafta İstanbul’da Hilton Otel’de düzenlenen ödül gecesinde; ünlü gurmelerle, lezzet dünyasının seçkin ustalarının da aralarında bulunduğu komite tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; Türkiye genelinde balık restaurantları arasında ilk 10’a girmeyi başaran Bay Nihat-Lale Restaurant, Ayvalık Mutfağı’a yepyeni bir ödül daha kazandırdı.

7’si İstanbul, 1’i Ankara ve 1’i de İzmir’in Türkiye geneliyle, dünya genelinde tanınan restaurantları arasına girmeyi kazanan Bay Nihat-Lale Restaurant, Ayvalık’ın bir kez daha haklı gururu oldu.

Komite üyelerinin, kendilerini tanıtmadan sıradan müşteri gibi gittikleri restaurantlarda; damak lezzeti, servis, hijyen, sunum gibi çeşitli kriterleri göz önünde bulundurularak yapıldığı öğrenilen değerlendirmelerin ardından Türkiye’nin ilk 10 balık restaurantının arasına girmek ise işletmenin sahipleri Volkan ve Hakan Bekit kardeşler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

ÖDÜLÜ AYVALIK ADINA ALDI

Ödül törenine katılan Volkan Bekit, amaçlarının kendi restaurantlarından çok, Ayvalık’ın Mutfağı’nın tanıtımını yapmaya çalışmak olduğunu kaydederek, kazandıkları ödülü Ayvalıklılar adına aldığını vurguladı.

Ayvalık’ın deniz ürünleri ve zeytinyağlı mezeleri ile kendine özgü damak keyfine sahip mutfağının, dünyada marka olması için ilçedeki her işletmenin üzerine düşeni yapması gerektiğinin altını çizen Volkan Bekit, başarılarının altında yatan gerçeğin; her müşteriyi bir konuk olarak görüp, titizlikle ağırlayabilmenin yanı sıra sözlerine ekledi.

(ŞK – EME)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.