" />
USD
3,6657
EURO
4,3276
ALTIN
151,0064

GÜZEL HAVALAR TEKNE BALIKÇILARINI SEVİNDİRDİ

Kuzey Ege’de yaklaşık bir aydan bu yana etkili olan fırtına ve yağışlı soğuk hava en çok tekne balıkçılarını etkiledi. Havaların düzelmesiyle birlikte 8 metreye kadar küçük tekneleriyle denize açılan balıkçılar ağlarını ve oltalarını deniz ile buluşturdu. Ayvalık’ta yüzlerce ailenin geçim kaynağı olan tekne balıkçılığı olumsuz hava şartları yüzünden yaklaşık bir aydan bu yana sekteye uğruyordu. […]

GÜZEL HAVALAR TEKNE BALIKÇILARINI SEVİNDİRDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kuzey Ege’de yaklaşık bir aydan bu yana etkili olan fırtına ve yağışlı soğuk hava en çok tekne balıkçılarını etkiledi. Havaların düzelmesiyle birlikte 8 metreye kadar küçük tekneleriyle denize açılan balıkçılar ağlarını ve oltalarını deniz ile buluşturdu.
Ayvalık’ta yüzlerce ailenin geçim kaynağı olan tekne balıkçılığı olumsuz hava şartları yüzünden yaklaşık bir aydan bu yana sekteye uğruyordu. Havaların düzelmesi ve balık akınları yerel balıkçı esnafını sevindirdi. Akşam saatlerinde ağlarını ve oltalarını deniz ile buluşturan balıkçılar sabah saatlerinde ise onları toplayarak balıklarını Ayvalık’a getiriyorlar. Ağdan toplanarak teknelerde birinci elde satılan balıklar arasında bölgesel olarak kupa, melina, melanur, cipra ve levrek gibi balıklar bulunuyor. 5 ila 45 lira arasında satışı yapılan balıklar ailelerin bu kış günlerinde en önemli geçim kaynakları arasında yer alıyor. Balıkçı esnafı havaların düzelmesiyle birlikte hem balık tutarak kazanç sağladıkların, hemde balık severlere ucuz ve taze balık sunma imkanı bulduklarını ifade ediyorlar.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.