KAFAOĞLU AZERBAYCAN TELEVİZYONU’NA KONUK OLDU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

KAFAOĞLU AZERBAYCAN TELEVİZYONU’NA KONUK OLDU

 

Azerbaycan Televizyonu Balıkesir Azerbaycan Dernek Başkanı Ayhan Candemir aracılığıyla Başkan Zekai Kafaoğlu’nun çalışmaları hakkında program yaptı.

 

Azerbaycan Televizyonu Altıeylül Belediyesi’ndeydi. Balıkesir Azerbaycan Dernek Başkanı Ayhan Candemir, Balıkesir Üniversitesi Azerbaycan Öğrenci İşleri Başkanı İsmail Salmanov, Yönetmen Nariman Gasımor, Sunucu Anar Necefli ve Kameraman Elgıan Aliyev Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile ilçenin çalışmaları, Azerbaycan hakkında düşünceleri ve Balıkesir Azerbaycan Derneği ile ilgili soruları yanıtladı. Yapılan çekimler Şubat ayının ilk haftasında Azerbaycan Televizyonu’nda yayınlanacak.

Başkan Kafaoğlu Azerbaycan’da yaşayan

vatandaşları kardeş olarak kabul ettiklerini, aynı kültüre sahip olduklarını hatırlattı. Azerbaycan’da bulunan işadamlarını Balıkesir’e yatırıma davet eden Kafaoğlu Azerbaycan’a gitmediğini ancak o bölgeyi ziyaret etmek istediğini de sözlerine ekledi.

Azerbaycan Dernek Başkanı Ayhan Candemir’in Azerbaycan Eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in isminin Altıeylül İlçesi’nde bir parka verilmesi talebi üzerine Başkan Kafaoğlu konuyu meclis gündemine taşıyarak, ilçe içerisinde bulunan bir parka Aliyev’in isminin verilebileceğini söyledi. Ayrıca Balıkesir Azerbaycan Derneği aracılığıyla bir kardeş şehir olma projesini de hayata geçirebileceklerini belirten Kafaoğlu “Daha önce Bosna Hersek’e gittim. Maglaj Şehri ile kardeş şehir olduk; İstanbul Ümraniye Belediyesi ile kardeş şehir olduk. Almanya’da bu konuda temaslarımız sürüyor. Dernek aracılığıyla Azerbaycan’dan da kardeş şehrimiz olabilir” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.