TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANI KARİP, BALIKESİR’DE TEMASLARDA BULUNDU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANI KARİP, BALIKESİR’DE TEMASLARDA BULUNDU

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip ve kurul üyeleri Balıkesir Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i ziyaret etti.

Balıkesir Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i makamında ziyaret eden Talim Terbiye Kurulu Başkanı Emin Karip, müdür yardımcıları ve şube müdürleriyle bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaretin öğleden sonraki kısmında ders kitapları ve öğretim materyalleri inceleme değerlendirme eğitimi, taslak ders kitaplarının hazırlanması ve değerlendirilmesi sürecinde görev alacak panelist adayı öğretmenler için eğitim programı düzenlendi. Balıkesir Anadolu Lisesi Konferans salonunda Talim Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Şirin tarafından verilen eğitime Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, Şube Müdürleri Yusuf Yalçın, Rabiye Kahraman, İslam Aktepe, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Gerçekleştirilen eğitimde Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Şirin, Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulan ve “Panel Sistemi” olarak tanımlanan, “Ders Kitapları İnceleme ve Değerlendirme Sistemine”” ilişkin sunum destekli bilgiler verdi. Yapılan değişikliklerle okullarda okutulacak ders kitaplarının alanında en az 10 yıllık deneyimi olan öğretmenlerden oluşturulacak komisyonlarca incelenip onaylanacağını belirten Şirin, bu uygulama ile öğrencilerin okuyacakları ders kitaplarının daha kaliteli ve dünya standartlarında olacağını söyledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.