" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

112 SİZE NEFESİNİZ KADAR YAKIN

112 ACİL’E HER ZAMAN DESTEK VEREN BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA’NIN YAKLAŞIMI HERKESE ÖRNEK OLMALI HER BAŞINIZ AĞRIDIĞINDA SİZE NEFESİNİZ KADAR YAKIN, EVLADINIZDAN ÖNCE YANINIZDA OLAN 112’Yİ BU KARALAMA ÇABALARI NEDEN ??? 112 Acil istasyonları çok eski değil şurada 10-15 senelik bir kuruluş. İlk zamanlar vatandaşın çağırmaya bile çekindiği ancak son yıllarda eski Başbakan yeni Cumhurbaşkanı […]

112 SİZE NEFESİNİZ KADAR YAKIN
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

112 ACİL’E HER ZAMAN DESTEK VEREN BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA’NIN YAKLAŞIMI HERKESE ÖRNEK OLMALI

HER BAŞINIZ AĞRIDIĞINDA SİZE NEFESİNİZ KADAR YAKIN, EVLADINIZDAN ÖNCE YANINIZDA OLAN 112’Yİ BU KARALAMA ÇABALARI NEDEN ???

112 Acil istasyonları çok eski değil şurada 10-15 senelik bir kuruluş. İlk zamanlar vatandaşın çağırmaya bile çekindiği ancak son yıllarda eski Başbakan yeni Cumhurbaşkanı R. Tayyip ERDOĞAN’ın ”Her çağrılana gidilecek” dediği 112 Acile, düzgün adres verildiğinde 5 dk içerisinde imdadınıza yetişen, ne yemek ne uyku saati belli olmayan, 24 saat kesintisiz çalışan, hepsi gencecik idealist, yardımınıza koşmak için bir telefon kadar yakınınızda olan, yerine göre can güvenliği dahi bulunmayan 112 Acil çalışanlarına kamuoyu ve basında yapılan saldırılar son derece üzücü.

Hakları olduğu halde hastanede ki yemek saatlerine yetişemedikleri için ancak fırsat buldukça, ne bulurlarsa ve de nerede bulurlarsa ceplerinden harcayıp karınlarını alelacele doyurmakta, bazen de yemeklerinden bir lokma almadan vakaya koşmaktalar. Mutlaka her işin zorluğu vardır. Ancak çoğunluk günün sonunda rahat evine, yemeğine ve yatağına kavuşuyor.

112’ler ise örnek vermek gerekirse çokta iyi olmayan şartlarda bir çok eksiklik içinde çalıştığını görmenizi isterim. Misal Havran’da henüz arsa bulunamadığı için maalesef Sağlık Müdürlüğünün bütün çabalarına rağmen standartlara uygun bir yer yapılamıyor. 3 senedir Havran Belediyesi’nin tahsis ettiği, onlarında ihtiyacı olan yetersiz bina da çalışmaktalar. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi bir de sağlığınızın bekçilerine hele bir de ihtiyacınız olduğu zaman ne denli önem verilmesi gerektiğini daha iyi anlar, bu karalamaların hiç de adil olmadığını ancak o zaman kabul edersiniz sanırım.

Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın her zaman destek olduğu, çalışmalarını takdir ettiği 112 Acil çalışanlarına başkanın bu yaklaşımı örnek olmalı. Merak edenler 13 Ocak tarihli gazetemizi okuyabilirler. Bulamazlarsa gazetemizin arşivinde mevcut.

Bütün bu yazdıklarım tamamen benim bizzat tanık olduğum gördüğüm şeyler. Daha bilmediğimiz görmediğimiz neler vardır. Ve ben 112 Cankurtaran annesiyim. Bilgilerinize.

 

EDREMİT BELEDİYE ZABITA EKİPLERİ ESNAF KONTROLLERİNİ AKSATMIYOR

Edremit Belediye zabıta ekipleri Başkan SAKA’nın direktifleri doğrultusunda esnaf ve işyeri sahiplerini devamlı denetleyerek kontrollerini sürdürüyor. Akçay Belediyesi’nde kapanmadan önce zabıta müdürü olan ve Akçay’da yaptığı olumlu çalışmalarla büyük takdirle anılan Edremit zabıta memuru Hüseyin YÜCEL, Esengül Hanım’ın başkanlığında ekip arkadaşlarıyla yaptıkları kontrollerde esnafa yapıcı ve eğitici olarak yaklaşıldığını ve bununla da çok olumlu sonuçlar alındığını belirtti. Hüseyin Bey’in Ankara’lı olması sebebiyle aramızda güzel bir dostluk var. Bu arada sayın zabıta müdire hanıma Akçaylıların bir ihtiyacı ve talebini nakletmiştim. Bekliyoruz. Bilgilendirirse seviniriz.

ŞANZELİZE’NİN SİHİRLİ ELLERİ

Efendim ben saçımı neredeyse 6 ayda bir boyatanlardanım. Makyajı da öyle (biraz abarttık ama neyse). O da dostların ”kendine bak” diye sürekli ikazlarıyla. Geçenlerde özel bir gün bahane oldu. Benim çok eski dostlarımın evlatları Gonca ve Ertan’ın (saçım için ancak onlara güvenirim) kuaför salonu Şanzelize’ye gittim. İkisi de henüz gelmemişti, işimde aceleydi. Gonca’nın talimatıyla yardımcısı Esma saçımı boyadı, Güzide de makyajımı yaptı. Doğrusu ya kendimi tanıyamadım. Bu genç ve maharetli kızlarımıza teşekkürler. Kendine özen gösteren hanımlara tavsiye edilir.

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.