BURHANİYE’DE DİL VE PİSİ BALIĞI DENETİMİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BURHANİYE’DE DİL VE PİSİ BALIĞI DENETİMİ

BURHANİYE’DE DİL VE PİSİ BALIĞI DENETİMİ

Burhaniye’de İlçe Pazarında Balıkçı Tezgâhlarında 1 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında avlanması ve satışı yasak olan Dil ve Pisi balığı denetimi yapıldı. Belediye Veterineri Emrah Güleç’in de katıldığı denetimlerde, balıkçılar yasak konusunda bilgilendirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nden Su Ürünleri Mühendisi Ömer Kazım İnce’nin Burhaniye Belediyesinden Veteriner Hekim Emrah Güleç’in katılımı ile gerçekleştirdiği denetimlerde tezgahlarda dil ve pisi balığına rastlanmadı. Burhaniye Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğünün ortak çalışması ile 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve 3/1 Ticari Avcılığı Düzenleyen Tebliğ hükümlerine göre Dil ve Pisi balığının yanı sıra diğer balıklarında boyları da kontrol edildi, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadı, Balık satış yerlerine yasaklar v.b. konularda bilgilendirme yapıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.