ŞİLİ’Lİ KONUK YEŞİLE HAYRAN KALDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ŞİLİ’Lİ KONUK YEŞİLE HAYRAN KALDI

Şili’nin Punta Arenas şehrinde müzik öğretmeni olan Samdna Baeza merak ettiği Balıkesir’e ilk kez geldi ve Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret etti.

 

Şili’nin Punta Arenas şehrinde yaşayan ve müzik öğretmeni olarak görev yapan Samdna Baeza Türkiye’ye geldi. Baeza İstanbul, Çanakkale’nin ardından ilk kez Balıkesir’e geldi. Balıkesir’li Arif Balgalmış ile Balıkesir’i gezen Baeza daha sonra Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret ederek tanıştı. Şili’li Baeza gördüğü sıcak ilgi ve samimiyetten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kendisinin Punta Arenas şehrinde müzik öğretmeni olduğunu ve belediye ile ortak çalıştıklarını hatırlatarak kardeş şehir olmak için Başkan Zekai Kafaoğlu’na bu düşüncesini iletti. Altıeylül ilçesi hakkında bilgi alan Baeza ülkesine dönüştü belediye yetkilileri ile görüşme yapacak.

Şilililerin Türkiye’yi çok merak ettiğini ve ülkede Türk filmleri Binbir Gece Masalı, Aşkı Memnu ve Muhteşem Yüzyıl filmlerinin izlendiğini söyleyen Baeza kardeş şehir olunduğu takdirde Şilililerin hem Türkiye hem de Balıkesir’i görme, gezme ve tanıma fırsatı elde edebileceklerini ifade etti. Balıkesir’i gezdiğini ve şehri çok beğendiğini vurgulayan Şili’li Samdna Baeza “Balıkesir çok güzel. Ben yürümeyi seviyorum. Parkları ve yeşil alanlar çok. Temizlik var ve her yerde çöp konteynırı bulunuyor. Türk yemeklerini de beğendim. Şili’deki insanlarımız Türkiye’yi çok merak ediyorlar. Ben de merak ettiğim için geziyorum. Balıkesir’den sonra diğer şehirleri de gezeceğim” dedi.

Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Şili’den gelen ziyaretçiyi konuk etmekten memnun olduğunu, kardeş şehir ile ilgili görüş-alışverişlerinin yapılacağını söyledi. Kafaoğlu Baeza’ya Altıeylül İlçesi hakkında bilgiler verdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.