" />
USD
3,6883
EURO
4,3424
ALTIN
151,3691

İDA-DER’DEN EĞİTME DESTEK

İda-Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü işbirliğinde oluşturulan grafik ve fotoğraf atölyesi açıldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, Okul Müdürü Zuhal Herdan’ın da hazır bulunduğu açılışa okul öğretmenleri, İda der üyeleri ve çok sayıda misafir katıldı. Açılış proğramın sunumunu yapan dernek Başkan Yardımcı Hadi […]

İDA-DER’DEN EĞİTME DESTEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İda-Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü işbirliğinde oluşturulan grafik ve fotoğraf atölyesi açıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, Okul Müdürü Zuhal Herdan’ın da hazır bulunduğu açılışa okul öğretmenleri, İda der üyeleri ve çok sayıda misafir katıldı.

Açılış proğramın sunumunu yapan dernek Başkan Yardımcı Hadi Akasay yaptığı sunum konuşmasında; “Grafik ve fotoğraf için birçok tanım yapılabilir. Grafik ve fotoğraf bir sanat dalı olduğu kadar bir bilimdir de …ve biz sanatsız bir toplumun olamayacağına inanıyoruz.. Sanat, hayatımızı diri tutan,,soluk almamızı

Sağlayan nefes borumuzdur. Sanatçının her zaman toplumun ilerisinde olduğu, topluma ışık tuttuğu, görünmeyeni gösterdiği gerçeğini de hatırlatmak istiyoruz.

Sanat alanındaki atılımlar, bir toplumun ileri gitmesi ve gelecek kuşaklara kalıcı bir iz bırakılabilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Sanat bir toplumun geleceğe bırakacağı en önemli mirastır. Ancak bu alanda kat etmemiz gereken çok yol var…

Derneğimiz tarafından 9730 TL mali desteğin sağlandığı grafik ve fotoğraf atölyesinden dört ayrı branşta 209 öğrencimizin eğitim görmekte ve yararlanmakta olduğu tarafımıza bildirilmiştir. Derneğimizce grafik ve fotoğraf atölyemize, özel sırlı çizilmeyen kalın taban laminant, dört adet atölye pencereleri için özel perdeler, beş adet çuha kaplı öğrenci etkinlik panoları, iki adet öğrenci elbise askılığı, dört adet tavan armatürü, bir adet ışıklı masa, 16 adet özel sipariş öğrenci sandalyeleri, öğrenci çalışma masaları kazandırılmıştır. Ayrıca sınıfın duvar saten alçı ve boyası ve atölye kapısı yapılmıştır.

Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ile işbirliği yaparak İdader tarafından oluşturulan Grafik ve Fotoğraf Atölyesinin açılışını bugün sizlerle yapmaya hazırlandık….

Grafik ve fotoğraf atölyemizin okulumuza kutlu olmasını diliyoruz. Bu sınıftan yetişecek öğrencilerimizin grafik ve fotoğraf sanatının içinde ve ülkemizin sanat hayatını zenginleştirmesini arzu ediyoruz.”

İdader Başkanı Zehra Aksay ise yaptığı kouşmada; “Yönetim kurulumuz, derneğimize eğitim ve öğretim alanına katkı yapabilme fırsatı verdikleri için başta okul müdürümüz Sayın Zühal Herdan’a, Çocuk Gelişimi Öğretmeni Sayın Meryem Ceylan’a, Grafik Öğretmeni Sayın Elif Ünpvalı’ya ve Elsanatları Öğretmeni Bahriye Erdoğmuş’a teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Yönetim kurulumuz, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan sorumluluğumuzu yerine getirmenin mutluluğu ile yoluna devam ediyor ve 2015 yılında da eğitim alanına sunduğu örnek desteğini sürdürüyor.

Derneğimiz, çocuklarımızın eğitimlerine ve kişisel gelişmelerine katkı sağlayacak, modern bir atölye oluşturarak, öğrencilerimizin kullanımına sunmuştur.

Amacımız yavrularımızın modern dersliklerde daha nitelikli bir eğitimle topluma faydalı bir insan olarak yetişmelerini destekleyebilmektir.

Zira, nitelikli eğitimin etki alanının, uzun vadede, bilinçli toplumların inşasına katkısının olacağına inanıyoruz…

Dernek- okul işbirliğine önem veriyoruz. İleride bu tür projelerin sayısının daha da artması dileğimizdir…

Sanatın, bir toplumun ilerlemesinde ki öneminin bilincinde olan Atatürk, bu düşüncesini şu sözlerle ifade etmiştir : “Bir millet, sanata önem vermedikçe büyük bir felakete mahkûmdur.”

Derneğimiz, çocuklarımıza yapacağımız yatırımın geleceğimize yapacağımız yatırım olduğuna içtenlikle inanmaktadır.

Çok saygıdeğer siz misafirlerimize tekrar teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, Okul Müdürü Zuhal Herdan yaptıkları konuşmalarda İda-Der yöneticilerine katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Okul Müdürü Zuhal Herdan Günün anısına İda Dernek Başkanı Zehra Aksay’ plaket verdi.

Konuşmaların ardından atölye açılışı yapılarak gezildi ve Grafik Öğretmeni Elif Ünpvalı’dan sınıf hakkında bilgiler alındı.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.