BURHANİYE DE EMEKLİNİN EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLERİ BEĞENİLDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BURHANİYE DE EMEKLİNİN EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLERİ BEĞENİLDİ

 

Burhaniye’de Bağ-Kur emeklisi Hüseyin Bilecen’in deniz kabuklarından ürettiği çerçeveler büyük ilgi gördü. Bilecen, evinin bir odasını atölye haline getirirken, bir odada sergilediği ürünleri de, yazın festivalde satmak istiyor.

Burhaniye de, 2 çocuk ve 1 torun sahibi Hüseyin Bilecen’in deniz kabukları ve deniz taşlarıyla süslediği ayna, üç boyutlu resimler  ve Kuran yazı çerçeveleri ilgi gördü. Deniz kenarlarından topladığı deniz kabukları ve taşları değerlendiren Hüseyin Bilecen, evinin bir odasını sergi salonu gibi yaptı. Bilecen, ürettiği eserleri yaz aylarında düzenlenecek festivalde satmayı planlıyor. İşini severek yaptığını anlatan 2 çocuk ve 1 torun sahibi Hüseyin Bilecen,”Bilecen. esnafken, bu işlere merak sardım. Hobi olarak başladım. . Üç boyutlu resimler, Kuran yazıları, aynalar, bunları deniz kabuklarından ve orijinal taşlarla birleştirip birer eser olarak sunuyorum. Bunları festival da, yazın Ören de satmayı düşünüyorum. Deniz kenarında hep bu kabukları topluyorum. Böylece kendime bir ek gelir sağlamak amacındayım. Bu işler beni dinlendiriyor. Hem boş zamanlarımı değerlendiriyorum. Çok ucuz rakamlarla mal edip festival de satacağım. Ayrıca, İzmir’de de bunları pazarlamayı düşünüyorum. Boş vakitlerimde iyi oluyor” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.