AYSAM’DAN MUMCU İÇİN ANLAMLI GECE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

AYSAM’DAN MUMCU İÇİN ANLAMLI GECE

 

Ayvalık Sanat Merkezi (AYSAM), bundan 22 yıl önce evinin önünde hunharca katledilen basın şehidi Uğur Mumcu’yu anlamlı bir gece ile andı.

Uğur Mumcu için Ayvalık Sanat Fabrikası’ndaki anma etkinliğine Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, belediye başkan yardımcısı Uğur Dündar, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, sevenleri ve vatandaşlar katıldı. 20.00’da başlayan anma etkinliği öncesinde Prof. Dr. Ülgen Zeki Ok, yazdığı “Çözüm Atatürk” adlı kitabını imzaladı. Şiir ve türkü dinletisi ile süren anma gecesinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ülgen Zeki Ok, Milliyet, Hürriyet ve Haberekspres gazetelerinde Uğur Mumcu ile ilgili yazdığı köşe yazılarından bölümler okudu. Şiir ve türkü dinletileriyle anlamlı bir gecede anılan gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nın yıllar öncesinden bu günleri en ince ayrıntısına adar görüp yazdığı anlatıldı. Mumcu’yu anma gecesi yoğun ilgi gördü.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.