" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

MEHMET TÜM AYVALIKLILARLA BİRLİKTE

  Seçim çalışmaları için Ayvalığa gelen CHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Mehmet Tüm önce Ayvalık CHP ilçe başkanlığını ziyaret etti. İlçe Başkanı Ahmet Toker’e bir buket çiçek veren Mehmet Tüm konuşmasında: “ Bu ziyaretimin iki amacı var. Öncelikle yeni ilçe başkanı olduğundan dolayı kendisini kutluyor ve başarılar diliyorum. İkinci sebebi ziyaretimin amacı 2015 genel seçimlerde […]

MEHMET TÜM AYVALIKLILARLA BİRLİKTE
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Seçim çalışmaları için Ayvalığa gelen CHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Mehmet Tüm önce Ayvalık CHP ilçe başkanlığını ziyaret etti. İlçe Başkanı Ahmet Toker’e bir buket çiçek veren Mehmet Tüm konuşmasında: “ Bu ziyaretimin iki amacı var. Öncelikle yeni ilçe başkanı olduğundan dolayı kendisini kutluyor ve başarılar diliyorum. İkinci sebebi ziyaretimin amacı 2015 genel seçimlerde CHP’nin Balıkesir Milletvekili Aday, Adayıyım.  Kendimi tanıtmak gerekirse 1957 Kayseri-Sarız doğumluyum. Kayseri Teknik Lisesi İnşaat Bölümü’ nü bitirdim. Balıkesir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Edebiyat Bölümü’nden mezun oldum. Bayındırlık Bakanlığı’ nda İnşaat Kontrolü olarak 10 yıl görev yaptıktan sonra kısa süreli öğretmenlik görevinde bulundum. Uzun zamandır inandığım siyasi görüşler doğrultusunda yürüttüğüm politik çalışmalarımın yanı sıra 1990 yılında kendime ait Tüm Yapı İnşaat Ltd. Şti.’ ni kurarak yaklaşık 20 yıldan beri Edremit ve Bandırma’ da İnşaat – Otelcilik alanında faaliyet yürütmekteyim. Kısaca siyasi özgeçmişim:1994 – 1999 yılları arasında CHP Bandırma İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve Bandırma Belediye Meclis üyeliği yaptım. 1999 genel seçimlerinde, ilimizde ön seçimle CHP 2. sıra milletvekili adayı oldum.

2000 yılından bu yana 5 yıl SODEV Balıkesir İl Temsilciliği yaptıktan sonra, 5 yıldan beri SODEV’ in Türkiye’ de Genel Sekreterliği’ ni yürütmekteyim. Sevgili Yol Arkadaşlarım

Çok iyi biliyoruz ki dünyanın neresinde olursa olsun sosyal demokratların, demokratik solcuların özellikleri bağımsızlıktır, özgürlüktür, demokrasidir, yurtseverliktir.

Yine biliyoruz ki temel önceliğimiz insandır. O nedenle önce insan diyoruz. Önce emek diyoruz.

Eger topluma güven verebilirsek toplum taleplerine sahip çıkabilirseniz halk doğru tercihler yapar, hatta yapıyor.  Yöntem konusunda ne kadar demokratik olunursa o kadar iyi yanlış yöntemler olunca yeterince başarı elde edemiyoruz. Bizim istediğimiz şu eğer ülkemizde demokrasinin eksikliğinden söz ediyorsak önce kendi evimizden başlamak lazım.

Ben CHP nin seçim süreçlerini inceledim 1920 den sonra 1980 lere kadar CHP bütün üyeleriyle ön seçim yapmıştır düşünün 1950 lerde okuma oranı çok düşük yüzde 3 bile değil şimdi 2015 yılındayız seçime doğru gidiyoruz halen hangi yöntemle seçime gideceğimizi bilmiyoruz önemli olan sandık konması ve bu yöntemle yola çıkalım” dedi.

Ayvalık Sözcü Gazetesini de ziyaret eden sayın tüm burada Suat Salgın’la ve sözcü gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Göktekin’le sohbet edip fikir alış verişinde bulundu.

Mehmet Tüm Daha sonra Ayvalık Belediye başkanı Rahmi Gencer’i ziyaret etti. Sıcak ve samimi ortamda geçen sohbette Tüm Rahmi Gencer Başarılar dileyerek Balıkesir’den en az 4 milletvekili çıkarmanın önemli olduğunu vurguladı.

Tüm Ayvalıktaki son ziyaretini Ayvalık Pir Sultan Abdal Dernegine yaptı. Tüm burada Başkan Vedat Tekten ve yönetim kurulunca karşılandı. Dernek Başkanı Vedat Tekten konuşmasında; “Körfez alevi güç birliği platformu oluştu çok şükür ve bütün ülkeye yayılan ve bütün örgütlere örnek olacak bir birlik oluşturduk.  Dördüncü toplantıyı geçtiğimiz cumartesi günü derneğimizde gerçekleştirdik. Aldığımız karar şu idi; Halkın kanaatini göz ardı eden halkın taleplerini duymazdan gelen bütün partilere yönelik bir duyuru, bu partilerin sandığı koymayıp atama şeklinde bir adayı karşımıza getirirlerse tıpış tıpış bizden oy isteyeceklerini eğer ilan ederlerse bunda çok başarılı olamayacaklarını kendilerine bir kez daha uyarma adına bunu söyledik. Demokratik olarak sandığı koyduklarında tabanın kitlenin ne düşündüğüne dair bir bilgi almış olurlar” dedi.

Yüksel KALKAN

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.