" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ARTIK ŞART OLDU, FARZ OLDU; BÜYÜKŞEHİR KÜÇÜKŞEHİR LÜTFEN ARTIK AKÇAY’IN DURAĞINI YAPIN

Uzun bir süre önce yine bu durak konusuna değinmiş Akçay’lıların yoğun durak talebini dile getirmiştim.  Edremit – Akçay arası asfalt yolun yapımı esnasında daha önce var olan durak kaldırılmıştı. Edremit – Akçay asfaltında Narlı, Altınoluk, Avcılar, Güre, Çamlıbel, Büyükşehir otobüsleri sefer yapmakta. Ve insanlar bu araçlara binmek için eski durak yerlerinde yazın güneş, kışında yağmur […]

ARTIK ŞART OLDU, FARZ OLDU; BÜYÜKŞEHİR KÜÇÜKŞEHİR LÜTFEN ARTIK AKÇAY’IN DURAĞINI YAPIN
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

Uzun bir süre önce yine bu durak konusuna değinmiş Akçay’lıların yoğun durak talebini dile getirmiştim.  Edremit – Akçay arası asfalt yolun yapımı esnasında daha önce var olan durak kaldırılmıştı. Edremit – Akçay asfaltında Narlı, Altınoluk, Avcılar, Güre, Çamlıbel, Büyükşehir otobüsleri sefer yapmakta. Ve insanlar bu araçlara binmek için eski durak yerlerinde yazın güneş, kışında yağmur altında beklemekte. Birde değişen otobüslerin yeni şoförleri eski durak yerini bilmedikleri için durmadıklarından sorun yaşanmakta.

Akçay’lılar asfaltın karşısında Altınoluk istikameti BİM market önünde durak olasına karşın  eskiden var olan duraklarının tekrar yapılmamasına tepki göstererek ”Büyükşehir yapılanmasında işler arapsaçına döndü. Kim neyden sorumlu bilinmiyor. Büyükşehir, Küçükşehir. Bizim durak meselesi hangi ilgilileri ilgilendiriyorsa lütfen artık bizim çilemizi sona erdirip durağımızı yapsınlar” diye isyanlarını dile getiriyorlar.

Bizden iletmesi.

SGK’LILAR! BORÇLARINIZ İÇİN MÜRACAAT SÜRESİ 2 ŞUBAT’TA SONA ERİYOR

Edremit SGK’da bir işimiz vardı, oğlumla gittik. Müdire hanıma da bir ‘Merhaba’ diyelim dedik. Meğer Müdire Canan ALADAĞ Burhaniye’ye SGK Merkez Müdürü olarak atanmış.Ve o gün Diyarbakır’dan Edremit SGK Merkez Müdürlüğü’ne Cuma SAYGINER tayin olmuş ve görevine başlamış. Müdür beyin ilk konuğu biz olmuşuz. Hoş bir tesadüf.

Müdür Cuma bey bizi ikramlarıyla ağırlarken sohbetimiz esnasında kendisinden SGK’lıların borçları için yeni yapılanmaya gidildiğini ve taksitlendirme için son başvuru tarihin 2 Şubat olduğunu öğrenmiş olduk. Ve bir daha okuyucularımıza bir daha hatırlatma fırsatı bulmuş olduk.

 

PAZARCI NURDOĞAN KIZINA BURS İSTİYOR

Benim pazarcılarla dostluğum oldukça iyidir. Ve yazılarımı da takip ederler. Zaman zaman bana tiyolar da verirler. Burhaniye’li pazarcı esnafımız Nurdoğan TAŞKIN beyde bu dostlarımdan. Ne zaman Akçay pazarında tezgahının önünden geçsem ” Yazar çizer ablam buyur” der hatırımı sorar. Bu hafta yine pazarcımız Nurdoğan bey ”Abla beni de yazsana” dedi. ”Ne yazayım?” diyince ”Kocaeli mühendislikte okuyan, çokta başarılı olan kızıma burs istiyorum. Ama nereye başvurduysam netice alamadım. Sen bir gazeteye yazıver belki olur” dedi. Telefonunu da verdi. İlgilenen olursa 0505 742 38 28.

Bir evladımızın yetişmesinde katkınız olsa iyi olmaz mı?

EDREMİT’TAN AKÇAY’A 20 GÜNDE POSTA

Bir arkadaşım Maliye’den gelen bir tebligatı sallayıp ”Şaka gibi! 20 günde gelmiş. Yani iş işten geçtikten sonra! Bu posta işi ne işe yarıyor?” dedi. Baktım, doğruydu.

Doğrusu ya bende aynı durumlarla çok karşılaştım. Hatta bana ait olmayan pek çok zarfı PTT’ye geri götürdüm. Akçay yazın değil belki ama kışın aşağı yukarı birbirini tanıyan insanların yaşadığı bir yer. Posta dağıtıcılarının da işi eskisi gibi mektup, tebrik kartı gibi dağıtımları olmadığından biraz daha az yoğun. Bu arada sırada gelen zarfların adreslerine yani doğru adreslere bırakmaları gerekmez mi? Tabi adresleri yetersiz yazanların düşecekleri durumda da yapacak bir şey yok. Ama, biraz itina, biraz mesleğe saygı lütfen. Ayrıca sabit telefonların abonman bilgilerinin de aylık gelmelerini beklemek, hiç konuşma yapmadığı halde ödediği paranın karşılığını istemek herkesin hakkı. Ve de görevli görevini yapmalı.

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.