AYVALIK’TA ANADOLU PARTİSİ İDDİALI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

AYVALIK’TA ANADOLU PARTİSİ İDDİALI

Ayvalık’ta kısa bir süre önce faaliyete başlayan CHP’den ayrılan Emine Ülker Tarhan’ın öncülüğünde kurulan Anadolu Partisi İlçe Başkanı Samim Turgay Türkay vatandaşların partilerine gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Anadolu Partisi’nin Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde mutlaka seçim barajını aşarak TBMM’ye gireceğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayı sonunda Ayvalık Ticaret Odası yanındaki ilçe binasının açılışını gerçekleştirerek Ayvalık’ta resmen siyasi hayatına başlayan Anadolu Partisi’nin İlçe Başkanı Samim Turgay Türkay, beraberinde İlçe Başkan Yardımcısı Bora Bozada ile birlikte medyaya nezaket ziyaretinde bulundu.

Sohbet havasında geçen ziyarette konuşan İlçe Başkanı Türkay, Kemalist bir çizgiye sahip Anadolu Partisi’nin laik Türkiye’nin teminatı olduğunu vurgulayarak, Haziran ayında yapılacak genel seçimlerin ardından mutlaka 5. parti olarak TBMM’de temsil edileceklerini ve böylelikle de TBMM’deki meclis aritmetiğinin değişerek AK Parti’yi iktidar koltuğundan edebileceklerine inandığını belirtti.

Genel Başkanları Emine Ülker Tarhan’ın yanı sıra genel merkez kadrolarında bilgili ve başarılı isimlerin yer aldığını kaydeden Türkay, Ayvalık’ta da ardında hiçbir şaibe olmayan pırıl pırıl isimlerden oluşan bir kadroyla yola çıktıklarını vurguladı.

Anadolu Partisi’nin Türkiye geneli ile Ayvalık’taki siyasi arenalarda mutlaka başarılı olacağını savunan İlçe Başkanı Samim Turgay Türkay, “Başta Ayvalık olmak üzere Türkiye’nin Anadolu Partisi’ne ihtiyacı var. Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyabilmek için Genel Başkanımız Emine Ülker Tarhan’ın öncülüğünde siyasete girdik. Kadrolarımızda vatanını seven ve ırk ayrımcılığı yapmadan tüm insanlarımızı kucaklayan bir anlayışa sahibiz. Ülkemizi; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflerin aydınlattığı yolda ilerleyebilmesi için yönetime talibiz. Ayvalık’ta da yerel iktidarı kazanmak istiyoruz. Dünyanın cennet köşelerinden biri olan Ayvalık’ın her alanda hak ettiği çizgiye ulaşması ve gençlerimize yeni istihdam alanlarını açabilmek için mücadele edeceğiz” dedi.

Türkay; kuruldukları ilk günden bu yana partilerine vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden duyduğu memnuniyeti de ifade ederek, üye sayılarının her geçen gün daha da artmasının kendilerine büyük bir enerji verdiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.