" />
USD
3,7005
EURO
4,3547
ALTIN
151,8308

AYVALIK’TA FEYZA HEPÇİLNGİRLER KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Ayvalık Belediyesi tarafından hazırlanan ve kitaplarını yazar Feyza Hepçilngirler’in bağışladığı kütüphane törenle açıldı. Kütüphaneye evindeki kitaplarını veren Feyza Hepçilngirler’in ismi verildi. Ayvalık Belediyesi Türkan Saylan Kompleksi içerisinde oluşturulan halk kütüphanesinin açılışına Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, belediye meclis üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Açılış nedeniyle belediye başkanı Rahmi Gençer […]

AYVALIK’TA FEYZA HEPÇİLNGİRLER KÜTÜPHANESİ AÇILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık Belediyesi tarafından hazırlanan ve kitaplarını yazar Feyza Hepçilngirler’in bağışladığı kütüphane törenle açıldı. Kütüphaneye evindeki kitaplarını veren Feyza Hepçilngirler’in ismi verildi.

Ayvalık Belediyesi Türkan Saylan Kompleksi içerisinde oluşturulan halk kütüphanesinin açılışına Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, belediye meclis üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış nedeniyle belediye başkanı Rahmi Gençer yaptığı konuşmada; “Bundan 6 ay önce Feyza Hepçilngirler’in evinin kütüphanesini Ayvalık halkıyla paylaşmak istediğini öğrendim ve hemen bu kütüphane için yer arayışına girdik. Burası Türkan Saylan Kompleksi ve aynı zamanda içinde Ayvalık’ın çok değerli sivil toplum örgütlerinin hem sosyal, hem kültürel çalışmalarını yaptığı kompleks. Burada bizden önceki belediye yönetiminin yaptığı güzel bir zeytin müzemiz var. Burasının kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Buraları daha iyi kullanabilmek için böyle bir kütüphaneyi uygun gördük. Meclis üyemiz Nusret Kantarcı, ilk günden beri buranın hazırlanmasında ve kompleksin tümüyle ilgileniyor. Biz buradaki sosyal alanları birleştirdik. Bu sayede daha çok insanların, gençlerimizin burada bir çatı altında kültürel, sanatsal faaliyetlerini yapmaları ve sosyal bir alan yaratmak için burası yaratıldı. Emeğinden dolayı meclis üyemiz Sayın Nusret Kantarcı’ya da teşekkür ederim. Burası için kültür müdürlüğümüz de çok çalıştı. Her kes bir şeyler yapıyor. Ayvalık için ellerinde güzel projelerle geliyorlar. Daha çok yolun başındayız ama yapacağımız daha çok iş var. Geçenlerde Bağyüzü’nde bir kütüphane açtık, diğer köylerde de kütüphane açma projelerimiz var. Ayvalık halkı ne istiyor, belediyeden ne bekliyor diye beklentilerini belirlemek için yaptırdığımız ankette Ayvalıklıların yol, su gibi hizmetlerin yanında kütüphane talepleri olduğunu da öğrendik. Bu çok hoşuma gitti. Ayvalık halkının kültür seviyesini belirtiyor bu. İnşallah bu kütüphanelerin sayısını arttırırız. insanların evindeki değerli kitapları da halkla buluştururuz” diye konuştu.

Kütüphaneye kitaplarını bağışlayan Feyza Hepçilngirler’de “İnsanlarımız cahil kalmasınlar diye bu çaba. Bir ışık yakmak, bir aydınlık oluşturmak ve insanlara isterlerse geleceği bir mekan sağlamak için beş yılı aşkın bir süredir uğraşıyorum. Sağolsun Rahmi başkanım ve Nusret hanım, buranın açılmasında çok emekleri oldu. Buradaki kitapları okumaya benim ömrüm yetmez. Bu kitaplara başkasının eli değsin, gözü değsin istedim. Ayvalık halkının kütüphane istemesi doğrusu benim gözlerimi yaşarttı” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.