" />
USD
3,7059
EURO
4,3615
ALTIN
152,8149

ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ’NDE ALPARSLAN GÜVEN TAZELEDİ

Edremit Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurulunda Mustafa Alparslan başkanlığındaki yönetim kurulu güven tazeledi. Edremit Belediye Meclis salonunda düzenlenen genel kurulda, divan başkanlığına Ahmet Dere, katipliklere ise Ali Madanoğlu ve Alaattin Akçeşme seçildiler. Kooperatif üyelerinin büyük ilgi gösterdiği genel kurulda konuşan Edremit Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alparslan, “Göreve […]

ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ’NDE ALPARSLAN GÜVEN TAZELEDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurulunda Mustafa Alparslan başkanlığındaki yönetim kurulu güven tazeledi.

Edremit Belediye Meclis salonunda düzenlenen genel kurulda, divan başkanlığına Ahmet Dere, katipliklere ise Ali Madanoğlu ve Alaattin Akçeşme seçildiler.

Kooperatif üyelerinin büyük ilgi gösterdiği genel kurulda konuşan Edremit Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alparslan, “Göreve geldiğimiz ilk gün yoğun bir çalışma içerisine girdik. Kooperatifimiz binasını üyelerimize yeniden restore ettirerek esnafımıza yakışır hale getirdik. 2014 yılı içerisinde Bölge Birliği ile örnek bir dayanışma içinde çalışarak Ankara’da hükümet temsilcileri ile görüşülerek plasmanlarının daha rahat ve fazla çıkartılması sağlandı. Ortakların kredi kullanımı sağlanan plasman ve bu gelişmeler sonucu 6 milyon liradan 9 milyon 300 bin liraya yükseltilmesi sağlanmıştır.”dedi.

Kredi faizlerinin de düşürüldüğüne dikkat çeken Alparslan, “Kooperatif kredi faizleri de bir yıllıklarda yüzde 4’lerde 2-3-4 yıllık vadeli kredilerde yüzde 5’e kadar düşürülerek kredi limitlerinin 125 bin liradan 150 bin liraya yükseltilmesi sağlanmıştır. Bir yıllık süreç içerisinde üyelerimize 8 milyon 500 liralık kredi kullandırıldı”şeklinde konuştu.

Yapacaklarının yaptıklarının teminatı olduğunu belirten Alparslan, üyelerin toplantıya gösterdiği ilgiye ise teşekkür etti. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.