BU DA LODOS BEREKETİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BU DA LODOS BEREKETİ

Edremit Körfezinde etkili olan lodos, hayatı olumsuz etkilerken, soğuk kış günlerinde bazı vatandaşların ise ısınma kapısı oluyor.

Lodos nedeniyle sahile vuran ağaç ve odun parçaları vatandaşlar tarafından toplanarak yakacak olarak kullanılıyor. Tüm Türkiye Lodos çilesi çekerken, Edremit Körfezi Lodos Fırtınasının bereketini yaşıyor. İki günden bu yana etkili olan lodos fırtınası Edremit Körfezinde hayatı olumsuz etkiliyor.

Sabah saatlerinde yaşanan sağanak yağış ardından açılan ve etkisini kaybeden rüzgar ile birlikte vatandaşlar sahil bölgelerine akın etti. Lodosun etkisiyle karaya vuran tonlarca odun ve ağaç parçaları dar gelirli vatandaşlar tarafından toplanarak yakacak olarak kullanılıyor.

Baltaları ve çuvalları ile sahile akın eden vatandaşlar çocuğundan gencine sahil kesiminde bulunan odunları toplayarak evlerine götürmek için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyorlar. Tonlarca odun ve ağaç parçasının biriktiği sahiller dikkatleri çekiyor.

Özellikle Edremit’in Zeytinli Mahallesi, Altınkum plajında biriken odun ve ağaç parçaları çuvallar, Pazar arabaları ile taşınıyor. Lodos’un bereketini yaşayan dar gelirli vatandaşlar yaşanan sıkıntılara rağmen evlerine bedava yakacak götürebilmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.