KARESİ BELEDİYESİ ARTIK CEPTE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

KARESİ BELEDİYESİ ARTIK CEPTE

Gelişen iletişim teknolojilerini yakından takip eden Karesi Belediyesi, Mobil Karesi uygulamasını başlattı. Belediye ile ilgili bir çok işlemin yapıldığı uygulamayı vatandaşlar, Google Play ve Windows phone üzerinden telefon ve tabletlerine indirebilecek.

 

Karesi Belediyesi, gelişen iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor. Hizmette kaliteyi yükseltmek ve vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için ‘Karesi Kent Rehberi’ uygulamasını hayata geçiren Karesi Belediyesi şimdi de Mobil Karesi uygulamasını başlattı. Vatandaşlar, Android işletim sistemli cihazlarda Google Play üzerinden, Windows işletim sistemli cihazlarda Windows phone üzerinden Karesi Belediyesi yazarak, uygulamayı akıllı telefonlarına ve tabletlerine indirebiliyor.

HAYAT KOLAYLAŞIYOR

Vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için teknolojinin bütün imkanlarından yararlanan Karesi Belediyesi, artık daha da kadar yakın. Belediyecilikte sınırları kaldırarak çağdaş ve modern belediyecilik anlayışı ile vatandaşın takdirini kazanan Karesi Belediyesi, mobil belediyecilik uygulamasını da hayata geçirdi. Söz konusu uygulama Android işletim sistemli cihazlarda Google Play üzerinden, Windows işletim sistemli cihazlarda Windows phone üzerinden indirilebiliyor.

ÇEK-GÖNDER UYGULAMASI

Mobil uygulama sayesinde Karesi Belediyesi ile ilgili tüm haber ve duyurulara anında ulaşmak mümkün. Bunun yanı sıra mobil Karesi sayesinde T.C Kimlik Numarası ile borç ödeme ve sorgulama yapılabiliyor, alınan meclis kararları takip edilebiliyor. Uygulamayı telefonlarına ya da taleplerine indiren vatandaşlar, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a mesaj gönderebiliyor. Çıkan ana sayfada e-belediye kategorisine tıklayarak öneri-şikayet bölümüne giren vatandaşlar, çek- gönder uygulaması ile de sorun ve şikayetleri fotoğraflayarak belediyeye gönderebiliyor.

İHTİYAÇLAR, KISA SÜREDE GİDERİLECEK

Vatandaşa en iyi hizmeti, en kısa süre içerisinde sunmayı amaçladıklarını söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Mobil Karesi uygulamasını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Uygulama sayesinde vatandaşımız pek çok işini belediyeye yapabilecek. Çevresinde gördüğü sorunları fotoğraflayarak belediyemize ulaştırabilecek. Böylece bizde ilçemizin ihtiyaçlarını en kısa sürede gidereceğiz” açıklamasında bulundu.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.