" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

LODOS VE SAĞANAK YAĞIŞ 18 TEKNEYİ BATIRDI

Edremit’te lodos ve sağanak yağış dere yataklarına korunmak için bağlanan 18 balıkçı teknesini batırdı, onlarcasına zarar verdi. Bölgede iki günden bu yan etkili olan lodos fırtınası etkisini kısmen azaltırken sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle bölgedeki dere yataklarında taşkın riski oluştu. Lodostan zarar görmemek için Zeytinli Çayına teknelerine bağlayan balıkçılar bu sefer rüzgar ve yüksek […]

LODOS VE SAĞANAK YAĞIŞ 18 TEKNEYİ BATIRDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’te lodos ve sağanak yağış dere yataklarına korunmak için bağlanan 18 balıkçı teknesini batırdı, onlarcasına zarar verdi.

Bölgede iki günden bu yan etkili olan lodos fırtınası etkisini kısmen azaltırken sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle bölgedeki dere yataklarında taşkın riski oluştu. Lodostan zarar görmemek için Zeytinli Çayına teknelerine bağlayan balıkçılar bu sefer rüzgar ve yüksek su debisi nedeniyle oluşan girdaplar tekneleri batırdı. Bölgede 18 balıkça teknesinin tamamen battığı, onlarcasının zarar gördüğü gözlemlendi. Lodos fırtınasının etkisini kaybetmesine rağmen Edremit’in Akçay Mahallesinde dev dalgaların sahil şeridinde bulunan evlerin bahçe duvarlarına kadar çarptığı gözlendi. Lodos nedeniyle, Edremit’in Zeytinli, Akçay, Güre ve Altınoluk Mahallerinde sahil bölgesinde maddi hasarın meydana geldi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.