BURHANİYE’ DE KOYUN VE KEÇİLERE SAYIM

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BURHANİYE’ DE KOYUN VE KEÇİLERE SAYIM

Burhaniye’de Anaç Koyun-Keçi desteklemeleri kapsamında, 2014/22 tebliği gereğince sayım çalışması başlatıldı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde bulunan koyun ve keçi sürülerinde sayım yaparken, çalışmanın, anaç koyun ve keçi desteklemesine esas olacağı kaydedildi.

İlçe müdürlüğü ekipleri, sabahın erken saatlerinde sürüler mera ve araziye çıkmadan işe başlarken, çalışma da çok sayıda personel görev aldı. Çalışmada, teknisyen,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               mühendis ve veteriner hekimlerin yer aldığını anlatan Müdür Erdal Aldağ,” Ekiplerimiz, mahalle ve işletmeleri dolaşarak yetiştiricilerimiz nezaretinde küçükbaş hayvanların tespitini yapmaktadırlar. Şubat ayı sonuna kadar sayımı yapılmayan koyun keçi sahiplerinin ilçe müdürlüğümüze başvurarak tespit yaptırmaları gerekmektedir. Desteklemelerden yararlanmak isteyen çiftçilerimizin belirtilen hususa dikkat etmeleri ve ekiplerimize hayvanlarını tespit ettirmeleri kendi menfaatlerine olacaktır” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.