" />
USD
3,6798
EURO
4,3331
ALTIN
151,6381

ALTIEYLÜL’DE ”KOMŞULUK GÜZELDİR”

Altıeylül Belediyesi komşuluk ilişkilerinin daha güçlenmesi ve komşuluk bağların artması için ‘Çat Kapı Misafirlik’ etkinliği düzenliyor. Konuklar İclal Aydın ve Şoray Uzun ev ve kahve ziyaretleri yaparak vatandaşlarla bir araya gelecek.   Altıeylül Belediyesi hafta sonu komşuluk temalı bir program düzenliyor. İlk program 3 mahallede yapılacak. İclal Aydın ve Şoray Uzun’un katılacağı etkinlik ile birlikte […]

ALTIEYLÜL’DE ”KOMŞULUK GÜZELDİR”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Altıeylül Belediyesi komşuluk ilişkilerinin daha güçlenmesi ve komşuluk bağların artması için ‘Çat Kapı Misafirlik’ etkinliği düzenliyor. Konuklar İclal Aydın ve Şoray Uzun ev ve kahve ziyaretleri yaparak vatandaşlarla bir araya gelecek.

 

Altıeylül Belediyesi hafta sonu komşuluk temalı bir program düzenliyor. İlk program 3 mahallede yapılacak. İclal Aydın ve Şoray Uzun’un katılacağı etkinlik ile birlikte Plevne, Bahçelievler ve 2. Gündoğan Mahallesi’nde ev ve kahve ziyaretleri yapılacak.Komşuluk ilişkileri ve komşuluk kültürü konusunda sohbet edilecek. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun da katılacağı program yaklaşık 3 saat sürecek.

Aynı günün akşamında ise Balkonuk Center’de ‘Nerede O Eski Komşuluklar’ isimli seminer gerçekleşecek. Seminerde İclal Aydın, Şoray Uzun ve Selahattin Yusuf konuşacak.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Ev alma komşu al”, “Komşu komşunun külüne muhtaçtır”,”Komşuda pişer, bize de düşer”,gibi atasözleri ve “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” gibi ilkeler ve sözler komşuluk ilişkilerinin anlamını daha net ortaya koyuyor. Eski komşuluk kültürünün yeniden hayat bulması adına komşuluk ilişkileri üzerine hem ziyaretler hem de seminer düzenliyoruz. Günümüzde artık apartmanda yaşayanlar birbirini tanımaz, yolda selam vermez hale geldi. Biz komşuluk ilişkilerinin sosyal yaşamı daha kolay hale getirdiğine, insanları daha mutlu kıldığına inanıyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.