" />
USD
3,6648
EURO
4,3339
ALTIN
151,4300

KARESİ’DE HER ŞEY ŞEFFAF

Karesi Belediyesi’nin 24 gündem maddesinin görüşüldüğü Şubat ayı meclis toplantısını çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri takip etti. Karesi Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısı Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz başkanlığında Karesi AVM’de gerçekleştirildi. 24 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısına çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcisi katıldı. Ocak ayı meclis […]

KARESİ’DE HER ŞEY ŞEFFAF
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Karesi Belediyesi’nin 24 gündem maddesinin görüşüldüğü Şubat ayı meclis toplantısını çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri takip etti.

Karesi Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısı Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz başkanlığında Karesi AVM’de gerçekleştirildi. 24 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısına çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcisi katıldı. Ocak ayı meclis toplantısında CHP’li meclis üyeleri tarafından verilen, Başkan Yılmaz’ın kabul ettiği Kocaavşar’da mesire alanının oluşturulması ile ilgili komisyon raporu da görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Kırsal Alan, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu tarafından hazırlanan raporda, konunun 2015-2019 stratejik planda yer aldığı ifade edilerek, “Stratejik planda bölgenin turizm ve mesire alanı olarak planlaması mevcuttur. Piknik alanında yapılacak olan düzenlemelerle bu alanın çok daha fazla kişi tarafından kullanılması sağlanarak, mahalle halkının da ekonomisine katkı sağlayacaktır. Belediyemiz bütçesinde bu gibi çalışmalar için ödenek mevcut olup, bütçesel açıdan herhangi bir engel bulunmamaktadır” denildi.

Mecliste ayrıca Sosyal Hizmetler, Engelliler ve Halkla İlişkiler Komisyonu’nun Karesi Kart, İmar Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonu’nun İlçe Ormanı Yapılması, AB ve Dış İlişkiler Komisyonu’nun Kardeş Şehir Çalışmaları konulu raporları ile müdürlüklerden gelen evraklar görüşüldü.

 

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.