KIRSAL MAHALLELERDE PARKE TAŞ İŞLERİ DEVAM EDİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

KIRSAL MAHALLELERDE PARKE TAŞ İŞLERİ DEVAM EDİYOR

Burhaniye Belediyesi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Merkez mahallelerde yürütülen işlerin yanında Büyükşehir yasası ile yeni mahalle olan köylerimizde de eksikliklerin giderilmesi devam ediyor.

Hizmet alanı büyüyen ve 38 mahalleye aksamadan hizmet götürmeye çalışan Burhaniye Belediyesi, merkez mahallelere olduğu kadar kırsal mahallelere de aynı anda hizmet götürmeye devam ediyor. Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü son olarak Şahinler, Börezli, Kızıklı, Ağacık, Dutluca, Pelitköy ve Korucaoluk Kırsal Mahallelerinde çalışıyorlar. BASKİ ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonucunda veya çeşitli sebeplerden dolayı bozulan parke taş yollar, mahalle içindeki ulaşımı zorlamasından dolayı Fen İşleri ekipleri tarafından tekrar onarılarak çoğu kırsal mahallede çalışmalarını bitirdi. Çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal 2015 yılı içerisinde de kırsal mahallelerimizdeki yol yapım ve tadilat çalışmaları devam edecek dedi. Ayrıca “Korucaoluk Mahallemiz girişinde bulunan parke taşlara ek olarak Belediyemiz desteği ve çalışmaları ile 500 metrekare parke taş yol döşenmiştir” dedi.

Korucaoluk mahallesinden sürekli gelen istekler üzerine daha önce yapılan menfez üzerine halkın güvenliği açısından korkuluk yapılırken Çamtepe Mahallesi halkının kullandığı Belediye’ye ait kahvenin geçtiğimiz aylardaki yağan kar yağışı nedeniyle çökmesiyle yerine yenisi yapıldı. Mahalle halkının bizzat Başkan Uysal’dan rica etmeleri üzerine kahve gölgeliği yeniden yapıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.