43. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİNİN ONUR ÖDÜLÜNE PROF. FİLİZ ALİ LAYIK GÖRÜLDÜ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

43. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİNİN ONUR ÖDÜLÜNE PROF. FİLİZ ALİ LAYIK GÖRÜLDÜ

Ayvalık’ta yaklaşık 17 yıl önce kurduğu Ayvalık Uluslar arası Müzik Akademisi’nde (AİMA) bugüne kadar bir çok müzisyen ve müzikolog yetiştiren AİMA ve Ayvalık Sanat Vakfı Başkanı Prof. Filiz Ali; 43. İstanbul Müzik Festivali’nin Onur Ödülü’ne layık görüldü.

Ünlü Şair Sabahattin Ali’nin kızı olmasıyla da bilinen Prof. Filiz Ali, 50 yılı aşan müzik eğitimciliği kimliğiyle çok sesli batı müziğinin gelişip, yaygınlaşmasına yönelik çalışmaları ve Türkiye’nin kültür-sanat hayatına kattığı değer nedeniyle festival komitesince bu ödülle onurlandırıldığı bildirildi.

Ayvalık Müzik Akademisi’nden yapılan açıklamada, 1998 yılında kurduğu AİMA ile pek çok müzisyenin kariyerine de eşsiz katkılar da bulunan; piyanist, müzikolog, müzik eleştirmeni ve yazar Prof. Ali’ye ödülünün; 31 Mayıs Pazar akşamında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek 43. İstanbul Müzik Festivali’nin açılışında takdim edileceği belirtildi.

Müzik kariyerinde birçok önemli ödüle sahip olan Prof Ali; 2011 yılında da Vehbi Koç Vakfı’nın 100 bin dolarlık para ödülü ve dev bir plaketle ödüllendirilmiş, bu ödülünü de; İstanbul’da düzenlenen görkemli bir törenle; Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un elinden almıştı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.