" />
USD
3,6894
EURO
4,3437
ALTIN
151,4739

GÖMEÇLİ VATANDAŞIN RADYOTERAPİ ÇİLESİ

Gömeç’te göğüs kanseri hastalığı ile boğuşan eşinin tedavisi için her ay Balıkesir yada İzmir’de radyoterapi için gitmek zorunda kalan İbrahim Kayahan, Edremit Körfezi ilçelerindeki Devlet Hastanelerinde bu hizmetin verilememesine adeta isyan ediyor. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında ameliyat olarak göğsündeki kanserli kistin alındığı eşi Safure Kayahan’ın(42) ameliyat olmasının ardından aradan geçen yaklaşık 11 ay süresince her […]

GÖMEÇLİ VATANDAŞIN RADYOTERAPİ ÇİLESİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Gömeç’te göğüs kanseri hastalığı ile boğuşan eşinin tedavisi için her ay Balıkesir yada İzmir’de radyoterapi için gitmek zorunda kalan İbrahim Kayahan, Edremit Körfezi ilçelerindeki Devlet Hastanelerinde bu hizmetin verilememesine adeta isyan ediyor.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında ameliyat olarak göğsündeki kanserli kistin alındığı eşi Safure Kayahan’ın(42) ameliyat olmasının ardından aradan geçen yaklaşık 11 ay süresince her 21 günde bir kez İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kemoterapi gördüğünü anlatan İbrahim Kayahan, “Şu anda kemoterapi tedavimiz sona erdi. Ancak, 3 çocuğumun annesi olan eşim şimdide de haftada 5 gün Balıkesir Devlet Hastanesi Onkoloji Bölümünde ışın tedavisi görüyor. Oysa her gün sadece 10 dakikalık bir işlem olan bu tedavinin Edremit Körfezindeki Devlet Hastanelerinde de bulunması gerekirdi. Ama ne yazık ki bölgemizdeki hiçbir devlet hastanesinde radyoterapi ünitesi bulunmuyor. Bu durum hem bizi hem de bizim durumumuzdaki yüzlerce kanser hastasıyla ailelerini perişan ediyor” dedi.

Dünyada 8 kadından birinin 40 yaşından sonra göğüs kanserine yakalanma riski taşıdığına işaret eden Kayahan, “Ben Gömeç Belediyesinden emekliyim. Emekli maaşıyla 5 kişilik ailemin geçimini sağlamaya çalışıyorum. Elbette eşimin Balıkesir’de haftanın 5 günü tedavi görmesi hem madden hem de manen bizi zorluyor. Oysa Burhaniye, Ayvalık yada Edremit Devlet Hastanelerinden birinde bu ünite olsaydı. Şu an eşim Balıkesir’de hastanede yatmak zorunda kalmazdı. Gider ışın tedavisini görür, evimize gelir ve çocuklarının yanında olurdu.” ifadelerini kullandı.

Edremit Körfezinde; Ayvalık, Burhaniye, Gömeç, Edremit, Havran gibi ilçelerde bir çok kanser hastasının her hafta Balıkesir ve İzmir’e gitmek zorunda kaldığının altını çizen İbrahim Kayahan, yetkililerden Edremit Körfezindeki Devlet Hastanelerinden hiç değilse birinde Radyoterapi ünitesinin kurulmasını istedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.