" />
USD
3,6886
EURO
4,3425
ALTIN
151,3533

ALTIEYLÜL’DE ÜNLÜLERLE ÇAT KAPI ZİYARET

Altıeylül Belediyesi’nin ‘Komşuluk Güzeldir’ etkinliği kapsamında Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Şoray Uzun ve İclal Aydın ile birlikte ev ziyaretleri yaptı, kahvehanelerde vatandaşla buluşarak komşuluk ilişkileri üzerinde konuştu. Vatandaşlar karşılarında Şoray Uzun ve İclal Aydın’ı görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler. Altıeylül Belediyesi’nin Mutlu Aile Seminerleri’nden sonra ‘Komşuluk Güzeldir’ projesi büyük ilgi gördü. Hafta sonu evlerinin kapılarının ünlüler […]

ALTIEYLÜL’DE ÜNLÜLERLE ÇAT KAPI ZİYARET
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Altıeylül Belediyesi’nin ‘Komşuluk Güzeldir’ etkinliği kapsamında Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Şoray Uzun ve İclal Aydın ile birlikte ev ziyaretleri yaptı, kahvehanelerde vatandaşla buluşarak komşuluk ilişkileri üzerinde konuştu. Vatandaşlar karşılarında Şoray Uzun ve İclal Aydın’ı görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Altıeylül Belediyesi’nin Mutlu Aile Seminerleri’nden sonra ‘Komşuluk Güzeldir’ projesi büyük ilgi gördü. Hafta sonu evlerinin kapılarının ünlüler çalınca ev sakinleri şok oldu. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu beraberinde Şoray Uzun ve İclal Aydın ile birlikte Plevne, Bahçelievler, Hasan Basri Çantay, 2. Gündoğan Mahallesi’nde halkla buluştu. İlk ziyaret Plevne Mahallesi’nde bir kahveye yapıldı.

Ziyaret programına Altıeylül Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Eray, Zeki Çabuk, AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ümit Demirbaş, AK Parti Altıeylül Kadın Kolları Başkanı Esengül Yıldırım, Altıeylül Belediye Meclis Üyeleri Fikrettin Kocaman, Bahar Vidin katıldı.

“KARŞILARINDA ÜNLÜLERİ GÖRÜNCE ŞAŞIRDILAR”

Vatandaşlar Şoray Uzun ve İclal Aydın’ı karşılarında görünce şaşırdılar. Kahvede çay içip vatandaşlarla sohbet eden Kafaoğlu, Uzun ve Aydın burada büyük ilgi gördü. Uzun ve Aydın’ın hayranları resim çektirmek için birbiri ile yarıştı. Vatandaşlarla komşuluk ilişkileri konusunda fikir alışverişi yapan Başkan Kafaoğlu, Şoray Uzun ve İclal Aydın daha sonra vatandaşlara ‘Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır’ diyerek kahve ve belediyenin logolu bir kupasını hediye etti. Kahve ziyaretinin ardından Plevne Mahallesi’nde Saniye Yazıcı’nın zilini çalan Şoray Uzun ve İclal Aydın burada ev sahibi tarafından şaşkınlıkla ile karşılandı. Misafirlerini konuk eden Saniye Yazıcı beklenmedik ziyaretten dolayı duyduğu şaşkınlığı ve mutluluğu ifade etti. Daha sonra ise Bahçelievler Mahallesi’nde Nurten Alaylı’nın evine çat kapı yapıldı. Burada da ev sahipleri ile komşuluk konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretler Hasan Basri Çantay Mahallesi’nde kahve ziyareti ile sürdü. Başkan Kafaoğlu, Şoray Uzun ve İclal Aydın vatandaşla biraraya geldi, kahve çıkışında ise kendilerini bekleyen kadınlarla resim çektirdiler. Ziyaretlerin devamında Hasan Basri Çantay Mahallesi’nde Gamze Yüksel İlhan’ın ziline basan Şoray Uzun ve İclal Aydın burada tatlı telaş olan nişan programının üzerine gelmiş oldu. Burada ev sakinleri ile tatlı sohbet ve komşuluk ilişkileri dikkat çekti. Ziyaretlerin sonuncusu ise 2. Gündoğan Mahallesi’nde bir kahveyeydi. Başkan Kafaoğlu ve Şoray Uzun burada vatandaşlarla buluştu. Ziyaretlerin sonunda Başkan Zekai Kafaoğlu Şoray Uzun’a Hacı Hüseyin Camii’ni gezdirdi.

“KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu proje ilgili olarak “Belediyecilik sadece yol yapmak değildir. Altıeylül Belediyesi olarak sosyal ve kültürel belediyecilik kapsamında ‘Mutlu Aile Seminerleri’ düzenlemiştik, ardından da ‘Komşuluk Güzeldir’ projesi kapsamında çat kapı yaparak ev ve kahveleri ziyaret ettik. Bu güzel hasletleri, komşuluk ilişkilerimizi, ‘Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır’, ‘Komşusu Aç İken Tok Yatan’ bizden değildir sözlerini yaptığımız bu proje ile bir kez daha hatırladık. Sosyal ve kültürel projelerimizi yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“SICAK İLGİYLE KARŞILANDIK”

Şoray Uzun da “Balıkesir’de her zaman ilgiyle karşılanıyoruz. Proje kapsamında da vatandaşlarımızdan sıcak ilgi gördük. Belediyeler hizmet ederler ama gönül köprüsü kurmak daha önemli, bu da makamda olmuyor. Başkan bunu çok iyi biliyor. Teklif gelince çok heyecanlandık, unuttuğumuz geleneklerimizden birisi olan komşuluk ile ilgili davet geldi ve buradayız. Bu tür çalışmaların artarak devam etmesini istiyoruz” dedi.

“KOMŞULUK İLİŞKİLERİNİN BİR PARÇASI OLMAKTAN MUTLULUK DUYDUM”

İclal Aydın “Bu tür etkinlikler sadece bizi sevenlerle, izleyenlerle kavuşturmuyor. Bu tür etkinlikler çok ihtiyacımız olan etkinliklerdir. Bunun bir parçası olduğum için mutluyum” yorumunu yaptı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.