OTEL İNŞAATINDA BÜYÜK KAVGA

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

OTEL İNŞAATINDA BÜYÜK KAVGA

Ayvalık’ta iş dünyasının devlerinden olan Doğuş Grubu’na ait Muratreis Otel’in inşaatında çalışan işçiler arasında akşam yemeği sırasında büyük bir kavga çıktı.

Alınan bilgiye göre; 5 yıldızlı otelin inşaatında, Van ilinden bir gurup işçi ile Sivas’lı bir gurup işçi arasında çıkan inşaat demirleri ve demir profillerinin kullanıldığı ve yaklaşık 300 işçinin karıştığı iddia edilen kavgada 3 işçi çeşitli yerlerinden yaralanıp 112 Acil Yardım Ambulansı ile Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bu arada birçok işçinin de çeşitli yerlerinden hafifçe yaralandığı bildirildi.

Kavgayı ayırmak isteyen Küçükköy Jandarma Karakol Komutanlığı’na ait timlerin işçiler tarafından yüksek duvarlar arasındaki şantiye alanına sokulmak istenmemesi üzerine jandarma timlerinin havaya ateş ederek şantiyeye girip güçlükle kavgayı yatıştırdığı öğrenildi.

Kavganın Van’lı işçilerin greve gidip iş bırakmasına karşın, Sivaslı işçilerin ise grev yapmayıp, işlerine devam etmesi sonucunda çıktığı öne sürülürken, yaralı 3 işçinin hayati tehlikesinin bulunmadığı, vücutlarının bazı bölgelerinde kırık ve çıkıklarla kavgayı atlattıkları öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.