" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

1919 PLATFORMU TOPLANDI

Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışma içinde Atatürk ilke ve devrimlerine tüm yönleriyle sahip çıkarak onları tanıtmak ve bunların ışığında genç kuşaklara aktarmak amacıyla Ayvalık’ta oluşturulan 1919 platformu Boğaziçi Otel’de toplandı. Daha önce gerçekleştirilen toplantıyla ilgili gelen eleştirilere yanıt veren 1919 Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Erdem Erök, platform hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Erök, “1919 […]

1919 PLATFORMU TOPLANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışma içinde Atatürk ilke ve devrimlerine tüm yönleriyle sahip çıkarak onları tanıtmak ve bunların ışığında genç kuşaklara aktarmak amacıyla Ayvalık’ta oluşturulan 1919 platformu Boğaziçi Otel’de toplandı.

Daha önce gerçekleştirilen toplantıyla ilgili gelen eleştirilere yanıt veren 1919 Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Erdem Erök, platform hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Erök, “1919 Platformu isminden de anlaşılacağı gibi Atatürk ilke ve devrimlerine tüm yönleriyle sahip çıkmak, onları tanıtmak ve bunların ışığında genç kuşakların bilimsel, çağdaş ve akılcı düşünce içinde yetişmelerini sağlamak bu doğrultuda çözümler üretmektir. Ülkemizde uzun zamandır toplumu olumsuz yönde etkileyen gelişmeler olmaktadır. Hemen hemen her alkanda yaşanan bu olumsuz gelişmeler hepimizi derinden etkilemekte ve endişeye sürüklemektedir. Aynı şekilde toplumda insani ilke ve değerlerin çeşitli nedenlerle örselendiğini hep birlikte görmekteyiz. Bu gidişata dur diyebilmek için bir şeyler yapmak gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla 1919 platformu kurulmuştur. Amacımız siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışma içinde çözümler üretmektir” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Atatürkçü Düşünce Derneği ve Ayvalık Kent Konseyi Başkanı Ahmet Üzgeç, Çevre Derneği Halil Coşkun ve Havva Taylan, Ayvalık Adaları

Tabiat Parkı ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı 1/100 binlik Balıkesir Çanakkale Çevre Düzeni Planı hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

Üzgeç Türkiye genelinde 1/100 binlik Çevre Düzeni Planı hazırlandığını bunlardan bir tanesinin Balıkesir ve Çanakkale’yi kapsadığını ancak bu plandan etkilenecek bölge halkının görüşlerine neden başvurulmadığına dikkat çekti.

Üzgeç, hazırlanan 1/100 binlik Balıkesir Çanakkale Çevre Düzeni Planı’nın tabiat parklarının talanına olanak tanıyacağına ve imara açılmasıyla bu bölgelerin büyük göçler alarak alt yapı sorunlarının baş göstereceğinden bahsetti.

Boğaziçi Oteldeki toplantıya CHP, ÇYDD, ADD, Çevre Derneği, Altınova Türk Anneler Derneği, İP, Anadolu Partisi, ÖDP, Sakarya Avcılar Kulübü, Altınova Avcılar Kulübü, TEMAD, Pir Sultan Abdal Derneği, Eğitim İş, Şefkat Evleri, Turizm Tanıtma Derneği, AYSAM ve KASAİD katıldı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.