EDREMİT BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE HEMEN BAŞLADI..

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

EDREMİT BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE HEMEN BAŞLADI..

Kar yağışı ve soğuk hava Edremit’in yüksek kesimlerinde etkili olmaya başladı. Özellikle Yaşyer, Dereli ve Hacıarslanlar Mahallesi’nde etkili olan kar yağışına karşı Edremit Belediyesi ekipleri önleyici tedbirleri alıp kar temizleme çalışmalarına hemen başladılar. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da çalışmaları yerinde inceledi.

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava Edremit ilçesinin yüksek kesimlerinde etkisini göstermeye başladı. Özellikle Edremit ile Çanakkele’nin Yenice ilçesini bağlayan karayolu ile ilçeye bağlı Yaşyer, Dereli ve Hacıarslanlar Mahallesi başta olmak üzere yüksek kesimlerde dün sabah saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Olumsuz hava koşullarına karşı önleyici tedbirleri alan Edremit Belediyesi ekipleri kar temizleme çalışmalarına hemen başladılar. İlçenin kırsal mahalleleri olan Yaşver, Dereli ve Hacıarslanlar Mahallesi’nde köy içi yoları ile ilçeye bağlantı yolları iş makineleri ile kardan temizlenerek trafiğe açık tutuluyor. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş ile birlikte kar temizleme çalışmalarını yerinde denetleyip vatandaşlarla sohbet etti. Meteorolojiden gelen uyarıları dikkatle takip ettiklerini ve gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Kamil Skaa “Bugün sabah saatlerinden itibaren (10 Şubat 2015) itibaren ilçemizin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Yüksek kesimlerde etkisini arttıran kar yağışına karşı kar temizleme çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Mahalle muhtarlarımız ile sürekli diyalog içerisindeyiz. Kar yağışının etkili olduğu Yaşyer, Dereli ve Hacıarslanlar Mahalleleri’nin ilçeye bağlantısını ve mahalleler arasında ki bağlantı yollarını açık tutmaya çalışıyoruz. Şuana karşı olumsuz bir durumla karşılaşmadık. Ekiplerimizin çalışması 24 saat boyunca devam edecek” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.