" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BALIKESİR’DE KAR BU SEFER YOLLARI KAPAYAMADI

KARA GÜNLER ÖNCESİNDEN HAZIRLANAN KURUMLARIN TİTİZ ÇALIŞMASI SAYESİNDE BU KEZ ANA YOLLARDA ULAŞIM AKSAMADI Balıkesir’de 24 saattir kar yağışı devam ederken, ekiplerin hummalı ve titiz çalışması meyvesini verdi. İstanbul, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerin kavşak noktası olan Balıkesir’de yoğun kar yağışına rağmen ana arterlerde ulaşımda bir aksama olmazken, 900 civarında köyü bulunan şehirde 166 […]

BALIKESİR’DE KAR BU SEFER YOLLARI KAPAYAMADI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

KARA GÜNLER ÖNCESİNDEN HAZIRLANAN KURUMLARIN TİTİZ ÇALIŞMASI SAYESİNDE BU KEZ ANA YOLLARDA ULAŞIM AKSAMADI

Balıkesir’de 24 saattir kar yağışı devam ederken, ekiplerin hummalı ve titiz çalışması meyvesini verdi. İstanbul, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerin kavşak noktası olan Balıkesir’de yoğun kar yağışına rağmen ana arterlerde ulaşımda bir aksama olmazken, 900 civarında köyü bulunan şehirde 166 köy yolu kapandı.

Balıkesir’de aralık ve ocak aylarında yoğun kar yağışı sebebiyle ile ana arterlerde ulaşım sekteye uğramıştı. Balıkesir-İzmir ve Balıkesir-Bursa yollarında 48 saati bulan kar esareti yaşanırken, 300’den fazla köy yolu ulaşıma kapanmıştı. Meteoroloji Müdürlüğü’nün günler öncesinden yaptığı ikazlar üzerine Balıkesir’de kar seferberliği ilan edildi. İl genelinde 24 saatten bu yana süren ve dün gece etkisini arttıran kar yağışına rağmen ana arterlerde bir sıkıntı yaşanmadı. Sürücülerin kar lastiği ve zincirle yola devam etmelerine izin verilirken, başta Balıkesir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Karesi ve Altıeylül belediyeleri ile Karayolları ekipleri hazır kıta olarak görev yaptı. Kar yağışının başlaması ile birlikte Balıkesir-İzmir yolunda 7 bıçaklı dozer. Balıkesir-Bursa karayolunda ise 6 bıçaklı dozer çalışmalara katıldı. Şehir merkezi ve kendilerine bağlı bölgelerde ise Altıeylül ve Karesi ekipleri tuzlama ve yol açma çalışması yaptı.

Öte yandan, Balıkesir’de yaşanan kar seferberliğine AFAD, UMKE ve Kızılay ekipleri de destek verdi. Kızılay ekipleri, 5 bin kişilik kumanyayla, ulaşımda aksama yaşanması durumunda sürücülere yiyecek dağıtmak için teyakkuzda bekledi. Kar yağışının sürdüğü Balıkesir genelinde 166 köy yolu kapanırken, şu an için 71 köye elektrik verilemiyor.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.