BURHANİYE’ DE SİVRİSİNEK İÇİN KIŞ MÜCADELESİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BURHANİYE’ DE SİVRİSİNEK İÇİN KIŞ MÜCADELESİ

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, belediye sivrisinekle kış mücadelesi çalışmalarına başladı. Genellikle kanalizasyon sistemlerinde hareketsiz halde bulunan sivrisinekler için ilaçlama başlatılırken, sivrisineksiz bir yaz için mücadelenin şart olduğu kaydedildi.

Burhaniye de, Veteriner Hekim Emrah Güleç’in kontrolünde ilçedeki tüm mahallelerde bulunan kanalizasyon sistemleri, fosseptikler ve lağımlar ilaçlanıyor. Sivrisineklerle mücadelenin 3 aşamada yapıldığını belirten Veteriner Emrah Güleç, mücadele yöntemlerini kışlık mücadele, larva mücadelesi ve uçkun mücadele olarak sıraladı. Veteriner Güleç,” Kışlık mücadele, kışın hareketsiz halde olan sivrisineklerin, barınak olarak kullandıkları kanalizasyon sistemi, lağım ve fosseptiklerin ilaçlanmasıdır. Bu mücadele yöntemi en etkili, ucuz ve kolay olanıdır. Diğer bir yöntem ise larva mücadelesidir. Mart ayından itibaren sulak bölgelerde sivrisinek larvalarına karşı yapılan mücadeleye denir. Son yöntem ise uçkun mücadelesidir Uçkun mücadelesi yavru sivrisineklerin uçmaya başladığı dönemde yapılan yöntemdir. Bu yöntem en zor ve pahalı olanıdır. Çalışmalarımızda ki amacımız, Burhaniye Belediyesi olarak halkımızın rahat ve huzurlu yaşam kalitesini yükseltmektir” dedi. (İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.