AYVALIKLI KÜÇÜK BALIKÇILAR BALIKÇI BARINAĞI İSTİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

  AYVALIKLI KÜÇÜK BALIKÇILAR BALIKÇI BARINAĞI İSTİYOR

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, önceki gece sert esen poyraz fırtınası nedeniyle kendilerine ait teknelerin paramparça olup batmasına sert tepki gösterdi.

Yıllar önce kendileri gibi balıkçılıkla geçimini sağlayan babaları ve dedelerinden alınan kesintiler ve katkı paylarıyla şu anda Setur Marina’ya kiralanan marinanın parası olanlara hizmet verdiğini, parası olmayanların ise kendileri gibi mağdur olduğunu savunan Ayvalıklı Balıkçılar, şimdiye kadar gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarının kendilerine her defasında Ayvalık’a bir balıkçı barınağı yapmaya yönelik taahhütlerde bulunduklarını ancak bugüne kadar hiç birisinin bu sözlerini tutmadığını savundu.

Ayvalık’ta 4 bine yakın küçük balıkçı bulunduğuna işaret eden balıkçılar, şiddetli lodos ve şiddetli poyraz esintilerinde her defasında batan tekneleri nedeniyle çok ciddi ekonomik olumsuzluklar yaşadıklarını vurgulayarak, yetkilileri bu sorunu çözümlemek üzere göreve davet ettiler.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.