HAYVANLAR ‘KARESİ EVLERİ’NDE ÜŞÜMÜYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

HAYVANLAR ‘KARESİ EVLERİ’NDE ÜŞÜMÜYOR

Karesi Belediyesi, soğuk kış aylarında aç kalmamaları için sokak hayvanlarına kuru mama veriyor. Ayrıca bazı bölgelere de hayvanların barınması için modern görünümlü kulübeler yerleştirdi.

Sokak hayvanlarına Pugedon ile beslenme desteği sağlayan Karesi Belediyesi soğuk kış aylarında da sokak hayvanlarını yine unutmadı. Pugedonlar ile sokak hayvanlarının taze mama ve temiz su ile buluşması sağlayan Karesi Belediyesi, ‘Kapımızın önünde bir kap yemek bulunduralım’ sloganıyla yola çıkarak hayvanların soğuk kış günlerinde aç kalmalarını engelliyor. Aynı zamanda hayvanların soğuktan korunmaları için Karesi İlçesi sınırları içerisinde bazı bölgelere hayvan barınakları koydu. Karesi Belediyesi Sağlık ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ‘Karesi Evleri’ projesi kapsamında belirlenen noktalara kulübeleri yerleştirmeye devam edecek.
BELEDİYEDEN HALKA DAVET
Özellikle hava şartlarının sokak hayvanlarını zorladığı kış aylarında Karesi Belediyesi tarafından belirlenen beslenme noktalarına sokak hayvanları için kuru mama bırakılıyor. Karesi Belediyesi yetkilileri, Karesi İlçesi’nde yaşayan herkesi evlerinin önlerine soğuk kış günlerinde bir kap su ve bir miktar yiyecek bırakmaya davet ediyor.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.