EKONOMİK KRİZ 14 ŞUBAT’I DA VURDU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EKONOMİK KRİZ 14 ŞUBAT’I DA VURDU

Ayvalık’ta 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü’nde esnaf umduğunu bulamadı.

Türkiye genelinde halen daha yaşanılan ekonomik kriz, önceki gün kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ekonomik hareketlilik beklentisini taşıyan esnafı da vurdu.

Ayvalık’ta esnaf ve alışveriş mağazaları günler öncesinden vatandaşlara 14 Şubat’a özel hazırladıkları kampanyaları ilanlarla, afişlerle, duyurmasına rağmen amacına ulaşamadı.

Eşine, sevgilisine, arkadaşına, anne ve babasına hediye almak için başta çiçekçiler, cep telefonu satış bayileri, büyük alışveriş mağazaları geçtiğimiz yıllara kıyasla yüzde 50’ye varan düşük müşteri hacmi ve ciro ile günü kapatmak zorunda kaldı.

Mağazaların dışında; akşam saatlerinde de sevgililer için özel menü ve eğlence programları hazırlayan eğlence mekânları da ise bu durgunluğun yerini hareketliliğin aldığı gözlendi.

Sevgililere özel 2 kişilik fiks menü ve canlı müzikli programların ortalama 150 lira civarında kalmasının bu hareketliliğin en büyük nedenlerinden biri olduğu belirtildi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.