KIRSAL MAHALLELERİN İHTİYAÇLARI TESPİT EDİLİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

KIRSAL MAHALLELERİN İHTİYAÇLARI TESPİT EDİLİYOR

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gemçer’in talimatı ile harekete geçen belediye birimleri yerel seçimlerle birlikte köyden mahalleye dönüştürülen kırsal yerleşim yerlerinin acil ihtiyaçlarını belirlemek için kolları sıvayarak araziye çıktı.

Ayvalık Belediyesi Fen, Temizlik, İmar İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan başkanlığında ilçenin yeni mahalleleri Akçapınar, Bulutçeşme, Çakmak ve Kırcalar’a giderek, mahalle sakinlerini ve muhtarlarını dinledi.

Kırsal mahalleleri adım adım gezerek eksiklikleri ve acil ihtiyaçları belirleyen Ayvalık Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerin ortak sorunları olan umumi tuvalet ve yolların öncelikli olarak yapılması için gerekli çalışmaları yaptı.

Köylerden mahalleye çevrilen yerleşim alanlarında eksiklik olan çöp konteynerleri sayılarını da çıkaran ekip, arazide yaptığı ilk çalışmasına kırsal mahallelerde çocuk parkı yapmak için uygun yerlerin tespitini de yaptı.

Kırsal mahallelerin Ayvalık kent merkezindeki yaşam koşullarını yakalayabilmesi için belediye olarak kolları sıvadıklarını ifade eden belediye başkan yardımcısı Gökay Bacan, “Belediye başkanımız Rahmi Gençer’in talimatı ile araziye çıkarak kırsal yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşlarımızı dinliyoruz. Onlardan gelen istekler doğrultusunda çalışma programımızı belirliyoruz. En kısa zamanda tüm belediye imkanlarımızla bu alanlarda modern bir yaşam ortamı oluşturacağız” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.