" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan meteorolojik değerlendirmeye göre, Balıkesir ve Çanakkale illeri karla karışık yağmur ve kar yağışının etkisi altına giriyor. Yapılan açıklamada Karadeniz üzerinden Sibirya kökenli çok soğuk ve yağışlı havanın bölgede etkili olmasa bekleniyor. Salı günü Çanakkale’nin Doğusu ile Balıkesir çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, akşam saatlerinden itibaren karlakarışık yağmur ve yükseklerde kar […]

SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA GELİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan meteorolojik değerlendirmeye göre, Balıkesir ve Çanakkale illeri karla karışık yağmur ve kar yağışının etkisi altına giriyor.

Yapılan açıklamada Karadeniz üzerinden Sibirya kökenli çok soğuk ve yağışlı havanın bölgede etkili olmasa bekleniyor. Salı günü Çanakkale’nin Doğusu ile Balıkesir çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, akşam saatlerinden itibaren karlakarışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde olacak. Çarşamba ve Perşembe günü ise kıyı kesimler hariç bölge geneli yağışlı geçecek. Çarşamba günü beklenen kar yağışının Balıkesir çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı havanın Cuma günü bölgeyi terk etmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının, Salı gününden itibaren hissedilir derecede 6 ila 10 derece azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Tahmin edilen poyraz fırtınası, hava sıcaklıklarındaki hissedilir derecede azalış, kuvvetli ve yoğur kar yağışlarına karşı vatandaşların ve ilgililerin meteorolojik tahmin raporları ve uyarıları takip etmeleri ve gerekli önlemleri almaları istendi.(İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.