BANDIRMA’DA CADDELER BUZ PİSTİNE DÖNDÜ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BANDIRMA’DA CADDELER BUZ PİSTİNE DÖNDÜ

Bandırma’ da yoğun tipi nedeniyle ana caddeler adeta buz pistine döndü. Mahsur kalan araçlar arasında tek başına bir belediye otobüsünü ittirmeye çalışan bir vatandaş dikkat çekti.

Akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı, havanın kararmasıyla birlikte tipi şeklinde yağmaya başladı. Hızı zaman zaman saatte 70 kilometreye ulaşan fırtınayla birleşen tipi nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar yaşanmaya başlarken, ilçedeki ana caddeler buzlandı. Ekiplerin tuzlama çalışmaları yetersi kalınca, bazı ana caddelerde zincirsiz seyreden araçlar ilerlemekte zorlandı. Bandırma Belediyesi yakınındaki bir caddede buzlanma nedeniyle kayan belediye otobüsü dikkat çekerken, bir vatandaşın durumu fark ederek tek başına belediye otobüsünü arkadan elleriyle ittirme çabası yürekleri ağızlara getirdi. Yanından geçen araçlara aldırış etmeyen vatandaş, bir süre otobüsü ittirdikten sonra otobüsün ilerlediğini gördü ve yoluna devam etti. Çok sayıda otomobil sürücüsü de buzlanmaya hazırlıksız yakalandı. Yaya olarak evlerine giden vatandaşlar, zincirli önlem almayan araç sürücülerinin halinin ortada olduğunu söyledi.

Araçlarının tekerlekleri patinaj yapan sürücüler, yoldan geçen insanlardan yardım istedi ve otomobiller ittirilerek buzlu zeminden kurtarıldı. Gece saatlerinde don olayı yaşanan bölgede kar yağışı ve tipinin 2 gün daha etkili olması bekleniyor. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.