" />
USD
3,6644
EURO
4,3349
ALTIN
151,4465

KARESİ’DE KAR ALARMI

Meteoroloji’nin kar alarmı vermesinin ardından karla mücadele hazırlıklarını muhtarlara detaylı olarak anlatan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Karla mücadelede sizden şunu istiyoruz; diyaliz ve kalp hastanız ya da mutlaka şehre gelmesi gereken biri varsa akşam köyde kalmasın. Biz mücadeleye hazırız, size mutlaka ulaşırız ancak bu süre içinde sizler de kendi tedbirlerinizi alın” dedi. Meteoroloji Genel […]

KARESİ’DE KAR ALARMI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Meteoroloji’nin kar alarmı vermesinin ardından karla mücadele hazırlıklarını muhtarlara detaylı olarak anlatan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Karla mücadelede sizden şunu istiyoruz; diyaliz ve kalp hastanız ya da mutlaka şehre gelmesi gereken biri varsa akşam köyde kalmasın. Biz mücadeleye hazırız, size mutlaka ulaşırız ancak bu süre içinde sizler de kendi tedbirlerinizi alın” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tüm yurtta Cuma gününe kadar sürecek olan yoğun kar yağışı alarmı verdi. İlimizde de etkili olacak kar yağışı öncesinde Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek uyarılarda bulundu. Kar ve karla mücadele konusunda muhtarlarla görüş alışverişinde bulunan Başkan Yılmaz, “Ortak payda da sorunları nasıl çözeriz? Biz elimizdeki imkanları en verimli şekilde sizlere nasıl sunabiliriz? Bunun planını hep birlikte yapmamız gerekiyor” dedi. Kar ile mücadelede tecrübe edindiklerini ve bu doğrultuda belediye olarak gereken tüm önlemleri aldıklarını söyleyen Yılmaz, “Bizim sizden ricamız kırsal mahallede yaşayan vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi. 4 ekibimizi kırsal mahallelerimize ayırdık. Kar yağarken müdahale etmek istemiyoruz, çünkü anlamsız oluyor. Ancak karın kesildiği an müdahale etmeye başlayacağız” dedi.

741 KİLOMETREDE KARLA MÜCADELE

Kar yağışının kendilerine ders ve tecrübe olduğunu söyleyen Yılmaz, “Hizmette önceliğimiz insan. Biz belediyeyi yeni kurduk. Her şeyin olması ve demlenmesi için bir süreye ihtiyaç vardır. Karesi İlçesi’nin nüfusu 170 bin. Bu nüfusun 165 bini şehir merkezinde, 15 bini ise 42 tane kırsal mahallede yaşıyor. İlçemizde Adnan Menderes, Kuvayi Milliye ve Sefaköy gibi tepe olan yerler ve Sakarya Mahallesi gibi kırılgan olan bir bölge var. Buralarda sizin de yakınlarınız yaşıyor. Hizmet önceliği insanların en yoğun olarak yaşadığı bölgeler ve şehir merkezi. Buradaki sorunu çözemediğiniz zaman hayat kilitleniyor. İlk önce halk otobüslerinin dolaştığı yerleri, ardından dolmuş taksilerin geçtiği güzergahları açıyoruz. Sonrasında ise ibadethane ve eğitim verilen yerlerin buzlanmaması için tuzlama çalışmaları yapıyoruz. 741 kilometrekarelik bir alana hizmet vermek için canla başla çalışıyoruz” dedi.

PERSONELİMİZ UYUMUYOR

İmkanlar dahilinde insana hizmet düsturuyla hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, “Kar yağışı olduğunda personelimiz uyumuyor, dinlenmiyor. Kar düşmeye başladığı andan itibaren stratejik planlamamıza başlıyoruz. Büyükşehir, Valilik ve belediyeler olmak üzere hep birlikte iş planı yapıyoruz. Organize olursanız müzik gibi ses çıkıyor olamazsanız gürültü. Belediye olarak kar yağışlarına başarılı müdahale ettik. Karayollarının kararına göre kar bitmeden müdahale etmenin maliyet ve halkın parasını boşa harcamaktan başka bir anlamı yok. Greyderi bir saat çalıştırmanın maliyeti 600 lira civarında. Kar yağarken çalışıyor, yarım saat sonra baktığınızda hiç çalışmamış gibi oluyor. Biz istiyoruz ki tüm mahallelerimize anında ulaşılabilsin” açıklamasında bulundu.

ÇAĞRI MERKEZİNİ TANITTI

“444 99 10 numaralı Çağrı Merkezi’ne, Başkan Yücel Yılmaz’ın telefonundan daha hızlı ulaşılabiliyor ve ilgiliye daha hızlı haber verilebiliyor” diyen Başkan Yılmaz, muhtarlardan tüm vatandaşlara bu numarayı tanıtmalarını istedi. 444 99 10 numaralı Çağrı Merkezi’nin artık sorun iletme yeri olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Merkezimizde çalışan personel, gerektiğinde sizi benim telefonuma da bağlayabiliyor” dedi. Her yere kolay ulaşılabilen bir Balıkesir hayal ettiklerini ifade eden Yılmaz, “Karla mücadelede sizden şunu istiyoruz; diyaliz ve kalp hastanız ya da mutlaka şehre gelmesi gereken biri varsa akşam köyde kalmasın. Şehir merkezinden uzakta yaşıyorsanız, zihinsel olarak karla mücadeleye hazır olmanız lazım. Biz size illa ulaşırız ancak bu süre içerisinde sizin de kendi tedbirlerinizi almanız gerekiyor. Yola çıkarken azığımızı ve suyumuzu yanımıza almamız lazım. Ekiplerimiz kar yağdığında 30 saat uyumadan gece gündüz çalıştı. Bizim sizden ricamız kırsal mahallede yaşayan vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi. 4 ekibimizi kırsal mahallelerimize ayırdık. Kar yağarken müdahale etmek istemiyoruz, çünkü anlamsız oluyor. Ancak karın kesildiği an müdahale etmeye başlayacağız” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.