" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

YILDIZ MAHALLESİ’NİN YILDIZI PARLAYACAK

YILDIZ’A SEYİR TEPESİ MÜJDESİ Altıeylül Belediyesi, Didar Kafaoğlu’nun başkanlığını yaptığı Kadın Meclisleri toplantılarıyla, mahallelerdeki hanımların ayağına gidiyor. Altıeylül Belediyesi Kadın Meclisleri toplantılarının birincisi Yıldız Mahallesi’nde gerçekleştirildi.   Altıeylül İlçesinin tüm mahallelerinde gerçekleştirilecek olan Altıeylül Belediyesi Kadın Meclisleri toplantısı Yıldız Mahallesi’nde yapıldı. Altıeylül Belediyesi Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu’nun başkanlığında ile gerçekleşecek olan Kadın Meclisi […]

YILDIZ MAHALLESİ’NİN YILDIZI PARLAYACAK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

YILDIZ’A SEYİR TEPESİ MÜJDESİ

Altıeylül Belediyesi, Didar Kafaoğlu’nun başkanlığını yaptığı Kadın Meclisleri toplantılarıyla, mahallelerdeki hanımların ayağına gidiyor. Altıeylül Belediyesi Kadın Meclisleri toplantılarının birincisi Yıldız Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

 

Altıeylül İlçesinin tüm mahallelerinde gerçekleştirilecek olan Altıeylül Belediyesi Kadın Meclisleri toplantısı Yıldız Mahallesi’nde yapıldı. Altıeylül Belediyesi Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu’nun başkanlığında ile gerçekleşecek olan Kadın Meclisi toplantılarında hanımların her türlü görüşleri alınarak, sorunlar için çözüm yolları bulunacak. Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı toplantıların ilkinde Yıldız Mahallesi’nin hanımlarına seslenen Didar Kafaoğlu ‘Ben de bir kadınım, bir anneyim, bir eşim.. Sizin dilinizden en çok anlayanım. Derdinizi dinlemeye, derdinize çare aramaya, derman olmaya geldik. Bize ulaşamayan hanımlarımızın ayağına gidelim istedik. Yalnız olmadığınızı bilin istedik. Önce kadın, önce çocuk, önce aile bilinciyle, sizlerin mutluluğunu istiyoruz. Bu toplantıları her mahallede gerçekleştireceğiz. Belediye Başkanımız eşim Zekai Bey ve ben, hanım kardeşlerimizin düşünce ve fikirlerini çok önemsiyoruz. Bacılarım, ablalarım, sevgili hanım kardeşlerim, sözü sizlere bırakıyor, ele ele, gönül gönüle verip Altıeylül’ümüzü mutlu insanların şehri yapalım diyorum’ şeklinde konuştu.

Kadın Meclis toplantılarının ilkini Yıldız Mahallesinde gerçekleştiren Altıeylül Belediyesi, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü Şube müdürlerinden Dr. Ömür Akyıldız ve Dr. Ayşe Küçük’ü de bu toplantıda hanımlarla buluşturdu. Mahalleli hanımların sağlık sorunlarını dinleyen hekimler anne ve çocuk sağlığı üzerinde durdular.

SOFRADA SIFIR ATIK

Meclis üyelerinin ve Altıeylül Kadın Kolları Başkanı Esengül Yıldırım’ın da hazır bulunduğu Yıldız Mahallesi’nde yapılan Kadın Meclisleri toplantısında hanımlara seslenen Başkan Zekai Kafaoğlu ‘Altıeylül Belediyesi olarak, Altıeylül İlçesi’nin sosyal haritasını çıkarıyoruz. Gazi Osman Paşa Mahallemizde sosyal merkezimizde, hem meslek edindirme kurslarımız, hem sosyal marketimiz olacak. Hepiniz bizim için değerlisiniz. 172 bin nüfuslu Altıeylül’de herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Mutlu İnsanlar şehri Altıeylül için, Mutlu Aile Seminerlerini gerçekleştirdik. En çekirdek birimimiz aile ve bu ailenin mutluluğu için çalışacağız. Çat kapı komşuluk ilişkileri için etkinlikler yaptık. Şimdi de arkasından ‘SOFRADA SIFIR ATIK’ projemiz geliyor. Verilecek seminerlerle sofradaki israfı önlemek için ilçemizin tüm ortaokullarında, liselerinde öğrenciler bilinçlendirilecek. Bu tip sosyal projelerimiz devam edecek’ dedi.

SEYİR TEPESİ VE TÜRK BAYRAĞI MÜJDESİ

Yıldız Mahallesi’ne bir müjde veren Başkan Zekai Kafaoğlu ‘Seçim döneminde kırsal mahallelerde bir hanımın artık kenar mahallede gibi değil, şehirde gibi oturmak istiyorum’ sözlerini anımsatan Başkan Kafaoğlu “Kenar mahallelerimiz hep ötelendi. Buralar ile ilgili projelerimiz devam ediyor. Mahallelerimizin problemlerini biliyoruz. Burada ihtiyaç sahiplerine, alamayacak durumda olanlara çöp konteynerlerını dağıtacağız. Bu bölgelerde, Gazi Osman Paşa ve Yıldız Mahallelerinde tamamlanması gereken işler var. Bunun yanında muhtarımızla bir araştırma yaptık. Yukarıda seyir tepesi gibi bir yer var. Oraya bir bayrak direği dikeceğiz. Çamlık gibi nereden bakarsanız görülecek. Bayrak etrafına park düzenlemesiyle Yıldız Mahallesi’nin yıldızı parlayacak’ diye belirtti.

SORUNLARI HALININ ALTINA SÜPÜRMEYE GELMEDİK

Altıeylül’ü yaşanacak bir şehir haline getirmek için çabaladıklarını söyleyen Kafaoğlu ‘Gazi Osman Paşa deresi ıslahı yapıldı. Onun etrafında 60 dönüm kadar bir park alanı var. Buralar için de bir proje çalışmamamız olacak. Yeşillenecek, çocuk oyun bahçeleri, yeşil alanlar oluşturulacak. Sorunları halının altına süpürmeye değil, sorunları çözmeye geldik. Muhtarınızla sürekli istişare edin. Muhtarımız da bu sorunları biz intikal ettirsin. Ben ‘Altıeylül benim büyük ailem’ diyorum. Bu ailemin mutluluğu için de sürekli çalışıyoruz’ dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.