" />
USD
3,6650
EURO
4,3345
ALTIN
151,3570

BURHANİYELİ GENÇ YÖNETMEN BAŞARIYA DOYMUYOR

Burhaniyeli genç yönetmen Harun Onur İmir başarıdan başarıya koşarken her gün yeni bir projeye imza atıyor. İstanbul’da yıllarca film sektöründe çalışan Harun Onur İmir 4 yıl önce Kerpiç Film isimli kendi şirketini kurarak bu sektörde yapımcılığa başlamış olmasına rağmen kısa sürede büyük başarılara ve organizasyonlara imza atarak bu sektördeki varlığını Türkiye dışında Yurt dışında da […]

BURHANİYELİ GENÇ YÖNETMEN BAŞARIYA DOYMUYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniyeli genç yönetmen Harun Onur İmir başarıdan başarıya koşarken her gün yeni bir projeye imza atıyor.

İstanbul’da yıllarca film sektöründe çalışan Harun Onur İmir 4 yıl önce Kerpiç Film isimli kendi şirketini kurarak bu sektörde yapımcılığa başlamış olmasına rağmen kısa sürede büyük başarılara ve organizasyonlara imza atarak bu sektördeki varlığını Türkiye dışında Yurt dışında da kabul ettirdi.

06 Aralık 2014 tarihinde Türkiye’de “Kemanı Ağlatan Adam” Olarak da Bilinen Keman Ustası FARİD FARJAD’i İstanbul Zorlu Center PSM ye getirerek düzenlediği konser akıllardan silinmezken son olarak, ABD li ünlü sinema oyuncusu Yönetmen ve yapımcıyla birlikte The St. Regis İstanbul Otel için reklam filminin yapımcılığını yaparak büyük bir başarıya daha imza atması Burhaniye’nin gururu oldu.

İstanbul’un en heyecan verici semtlerinden Nişantaşı’nın kalbinde olan The St. Regis İstanbul, oteli için yapılan reklam filminin yapımcısı olan Harun Onur İmir olurken yönetmenliğini de John Malkoviç yaptı.

John Malkovich Kimdir?  9 aralık tarihinde doğan ABD’li sinema oyuncusu, yapımcısı ve yönetmenidir. Entelektüel bir aile de yetişmiş ve lisedeyken atletizmle ilgilenmiştir.

Illinois Üniversitesi’ndeyken yakın arkadaşı Gary Sinise ile Şikago’daki Steppenwolf Tiyatrosunun kuruluşuna yardım etmiştir. Yedi yıl sonra True West oyunuyla Obdie ödülünü aldı.Death of a Salesman’ın televizyon uyarlamasındaki rolüyle Emmy ödülü kazandı.Places in the Heart filminde bir körü canlandıran Malkoviç  bu rolü ile Akademi ödülüne aday gösterilmesine neden oldu.Dangerous Liaisons filmindeki Vicomte de Valmont rolündeki performansıyla büyük çıkış yakaladı.

Clint Eastwood’un In the Line of Fire’ında cani bir suikastçi,Joseph Conrad’ın Heart of Darkness romanının televizyon uyarlamasında ise modern dünyadan vahşi doğasına kaçan albay Kurtz karakterlerini canlandırmıştır.The Portrait of a Lady, Mary Reilly gibi seçkin filmlerde ve kendisini canlandırdığı Spike Jonze filmi ‘Being John Malkovich’deki performanslarıyla sinema dünyasının en büyük oyuncularından birisi olduğunu kanıtlamıştır.John Malkovich tüm karakterlere yüklediği soğuk ve itici havasıyla tanınmaktadır.

John Malkoviç ile film yapmak büyük bir ayrıcalıktı diyen Burhaniyeli genç yapımcı Harun Onur İmir” filmin oyuncuları ise Belçim Bilgin ve bir hollywood yılıdızı olan Julian Sands’ti diyerek şöyle devam etti. İstanbul Çekimlerini 3 günde tamamladığımız film için 10 gün ön hazırlık süreci geçirdik. hazırlık aşamasında filmin çekileceği mekanların araştırma hazırlık ve izinleri ile uğraştık. İstanbul’da Ayasofya camii, yerebatan sarnıcı, eminönü, Mısır Çarşısı, Kapalı Çarşı, Yeni Camii, Galata Köprü ve İstanbul Boğazında deniz üstünde birçok yerde çekim yaptık. Ortaya güzel bir iş çıktı” dedi.

HARUN ONUR İMİR KİMDİR?

3 Nisan 1985 yılında Balıkesir Burhaniye’de Doğan Harun Onur İmir İlkokula İstanbul da başlayıp Burhaniye de devam etti, ortaokul ve lise 1. Sınıfı Burhaniye’de okuduktan sonra Lise ye İstanbul’da devam etti. Üniversiteyi İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde okudu, Üniversite yıllarında film sektöründe çalışmaya başladı. Birçok reklam ve sinema filmlerinde kamera arkasında görev aldı. Okul bittikten sonra aktif olarak film sektörüne yöneldi, sektörde güzel bir yer edindi ve 4 yıldır Kerpiç Film adında kendi şirketi ile Türkiye’de ve birçok ülkede reklam ve sinema filmleri çekmektedir.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.