İTFAİYE’DEN ÇAĞRI “BACALARINIZI TEMİZLETİN”

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

İTFAİYE’DEN ÇAĞRI “BACALARINIZI TEMİZLETİN”

Bölgede etkili olan soğuk ve yağışlı havaların devam etmesiyle birlikte ısınmak için kullanılan soba ve kalorifer sistemlerinin bacaları gerekli bakım ve temizlik çalışması yapılmaz ise felaketlere neden olabilir. Aşırı kullanımdan dolayı tıkanan bacalar baca zehirlenmelerine ve yangınları neden olabiliyor.

Konu hakkında bilgi veren itfaiye yetkilileri “Havaların soğumasıyla birlikte sobalarımızda daha fazla yanmaya başladı. Vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine Havran Grup Amirliği olarak baca temizleme işlerine devam ediyoruz. Baca Temizleme işi yılda 1-2 sefer yapılması halinde sobalarımızın daha sağlıklı yanmasını sağlamış oluruz. Bunu yanında soba zehirlenmelerini ve baca yangınlarını daha az seviyeye indirmiş oluyoruz. Lütfen bu konuya karşı daha hassas olalım. Bacalarımızı temizleyip veya işin ehli kişilere temizletelim.” Dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.