" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KARESİ’NİN ŞEFKAT ELİ

Karesi Belediyesi soğuk havada, sokakta kalan evsiz vatandaşlara ve yürümekte güçlük çeken yaşlılara yardım eli uzattı. Yaşlıları zabıta ekipleri ile evlerine kadar bıraktıran Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sokaklarda yaşam mücadelesi veren evsizleri de çeşitli otellere yerleştirdi. Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri soğuk kış günlerinde sokakta kalan ve ulaşımda sıkıntı yaşayan vatandaşların yardımına koştu. Karesi […]

KARESİ’NİN ŞEFKAT ELİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Karesi Belediyesi soğuk havada, sokakta kalan evsiz vatandaşlara ve yürümekte güçlük çeken yaşlılara yardım eli uzattı. Yaşlıları zabıta ekipleri ile evlerine kadar bıraktıran Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, sokaklarda yaşam mücadelesi veren evsizleri de çeşitli otellere yerleştirdi.

Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri soğuk kış günlerinde sokakta kalan ve ulaşımda sıkıntı yaşayan vatandaşların yardımına koştu. Karesi Belediyesi ‘444 99 10’ numaralı çağrı merkezine gelen yardım taleplerini değerlendiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sokakta yaşayan çok sayıda vatandaşı, soğuktan korunmaları için otellere yerleştirdi. Şehir merkezindeki otellere yerleştiren evsizlerin aynı zamanda giyim ve gıda ihtiyaçları da karşılanıyor. Devlet Hastanesi’nden taburcu olan yaşlıları da hastaneden alarak evlerine kadar bırakan ekipler, çağrı merkezine gelen ve duyarlı vatandaşların bildirmeleri sayesinde bir çok vatandaşımızı da bulunduğu noktadan alıp gidecekleri yere kadar bıraktı. Gece ve sabaha karşı yollarda mahsur kalan vatandaşların da yardımına koşan ekipler, yiyecek yardımında da bulundu.

KARESİ HERKESİN YARDIMINA KOŞUYOR

Soğuk kış günlerinde sosyal belediyeciliğin daha ön plana çıktığını belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Ekiplerimiz, sokaklarda kalan evsizlerin yardımına koştu. Bu ilçede yaşayan herkes bizim insanımız, evsizlerin sokakta donarak ölmesine ya da aç susuz kalmalarına göz yumamazdık. Sağlık ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri 444 99 10 numaralı çağrı merkezimize gelen yardım talepleri üzerine kömür ve gıda dağıtımı yaptı. Aynı zamanda sokakta yaşayan hayvanlarımızı da unutmadık; Karesi Evleri dediğimiz köpek kulübelerinin sayısını arttırdık. Kuşlar için belirli bölgelere soğuktan korunmaları için yağmur geçirmeyen doğal ortama uygun olarak hazırlanmış kuş kafeslerini yerleştirdik. Uzun bir süre önce hizmete giren Pugedonları da tek tek kontrol ederek dolumlarını sağladık. Şehirlerarası ve kırsal mahalleler arasındaki yollarda mahsur kalabilecek vatandaşlar için de gıda paketlerimizi hazırladık. Ayrıca Zabıta Müdürlüğü ekipleri yine çağrı merkezimize gelen talepler üzerine iki gündür, yürümekte güçlük çeken vatandaşlarımızı yine bulunduğu noktadan alıp evlerine kadar bıraktık. İnsan varsa hizmet de olmalıdır” dedi.

KIRSAL MAHALLERE DE YARDIM GİDİYOR

Öte yandan Karesi Belediyesi Fen İşleri Ekipleri, aralıksız yağan kar sonucunda kapanan kırsal mahallelerdeki yol çalışmalarını 24 saat sürdürürken yolda mahsur kalanların ve yolları ulaşıma kapanan vatandaşların da yardımına koşuyor. Ekiplerin yoğun çalışmaları sonrası çok sayıda kırsal mahallenin yolu ulaşıma açılırken, özellikle tipinin etkisiyle yeniden ulaşıma kapanan yollarda temizleme çalışmaları da sürüyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.