" />
USD
3,6891
EURO
4,3433
ALTIN
151,4188

“EĞER ALLAH’A İNANIYORSAN İNSANI ÖLDÜRMEK EN BÜYÜK GÜNAHTIR”.

Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen Özgcan Aslan için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ayvalık Gençlik Kolları meydan mitingi düzenledi. Ayvalık Cumhuriyet Meydanındaki protesto mitingine Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, CHP Milletvekili aday adayları, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Ağırlıklı olarak kadınların katıldığı mitingde zaman zaman duygusal anlar yaşandı, bazıları gözyaşlarını tutamadı. Mitingde konuşan Ayvalık […]

“EĞER ALLAH’A İNANIYORSAN İNSANI ÖLDÜRMEK EN BÜYÜK GÜNAHTIR”.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca katledilen Özgcan Aslan için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ayvalık Gençlik Kolları meydan mitingi düzenledi.

Ayvalık Cumhuriyet Meydanındaki protesto mitingine Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, CHP Milletvekili aday adayları, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Ağırlıklı olarak kadınların katıldığı mitingde zaman zaman duygusal anlar yaşandı, bazıları gözyaşlarını tutamadı.

Mitingde konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer; “Bu olay, bu toplumsal nefret, kin maalesef ülkemizde normal hale geldi. Bizim en korktuğumuz şey başımız geliyor. Bizi ayırıp parçalamak istiyorlar. O yüzden gençlerimiz duyarlı. Atatürkçü, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin bu çağdaş insanları insanlar olarak buna sahip çıkmalıyız. Bu toplulukları çoğaltmalıyız ve burada buluşmalıyız. Nefreti, şiddeti, nefreti içimizden çıkarmalıyız. Türkiye’nin başında büyük bir dert bu. Büyük bir nefret var toplumda. Bu nefretin neden yapıldığını, hangi tuzaklara düştüğümüzü biliyoruz. O yüzden bizler çok dikkatli olmalıyız. Bizler bu konuları her yerde söylemeliyiz. İnsanımızın nefrete olan alışkanlığı yaşadığımız bu olayda, bu faciada, bu büyük trajedide bazı insanlar sebep buldu. Sebep kadın olması, kız olması. Böyle bir şey olabilir mi? Yani eteğinin boyunu söylediler, saçını söylediler işi hafifletmeye çalıştılar yapılan bu katliamı, iğrençliği. Bunlar bizi bir kere daha yaraladı. Biz duyarlı insanlar azınlık değiliz. Azınlık olmadığımızı insanlara anlatmamız lazım. Biz bu ülkeyi seven, parçalanmasını istemeyen, bu ülkeyi bölmek istemeyen, nefreti içinden çıkarmak isteyen insanlar az değil. B çoğunluğu o azınlıklara göstermemiz lazım, bunun zamanı geldi. O yüzden insanın en büyük değeri yaşamıdır. Hayat insana verilmiş en büyük hediyedir. Nasıl bu hediyeyi kendimize kabul ettiysek başkasının hayatında da böyle düşünmeliyiz. İnsanı öldürmek en büyük günahtır. Eğer Allah’a inanıyorsan en büyük günahtır. Eğer insanlık erdemine inanıyorsan en büyük suçtur insanlık adına. Bu nedenle yapılan katliamları ve bunları örnek alarak bunlara az ceza verilmesinden dolayı da toplumda bu gitgide artıyor bu kadar büyük bir olaydan sonra bir hafta içinde daha neler yaşadık. İnşallah Özgecan Aslan olayı ülkemiz için bir milat olacak. Bunu bazen hafifletmek için başka ülkelerde de böyle şeyler olduğunu söylüyorlar. Ama böyle şeyleri destekleyen olmuyor o ülkelerde. Saçı açıktı, eteği kısaydı demiyor insanlar. Tabi ki her ülkenin sapığı, manyağı var. Ama bunları destekleyen insanlar yok o ülkelerde. Bizim üzüldüğümüz, yaralandığımız taraflardan bir tanesi de bu. Bu milat olsun diyoruz. Bunu unutmamak için hatırlayalım” diye konuştu.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.