KARESİ GSK’DAN VALİ YAMAN’A ZİYARET

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

KARESİ GSK’DAN VALİ YAMAN’A ZİYARET

Yeni kurulmasına rağmen büyük başarılara imza atan Karesi Gençlik ve Spor Kulübü, Vali Mustafa Yaman’ı ziyaret etti.

Vali Mustafa Yaman’a kulübün formasını verip rozetini takan kulüp yöneticileri kulübü tanıtarak hedefleri hakkında bilgiler verdi. Ziyarette Kulüp Başkanı Ahmet Ayan, Başkan Yardımcısı Mahmut Savaş, Sekreter Levent Mertoğlu, Sayman Kadir Memiş, Kulüp Müdürü Yahya Akduman ve üye Hakan Arda hazır bulundu. Karesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün Karesi İlçesi’nde yaşayan çocukları ve gençleri her türlü kötü alışkanlıklardan korumayı, sanal ortamlardan kurtarıp fiziksel ve zihinsel gelişimlerini tamamlamalarına katkı sağlamayı, takım ve ekip bilincini yerleştirmeyi ilke edindiğini söyleyen Kulüp Başkanı Ahmet Ayan, “Kulübümüzde basketbol, bisiklet, masa tenisi, satranç, eskrim, Muay Thai, okçuluk, yüzme, badminton, güreş, karate, kick-boks, oryantring, tenis, triatlon, taekwondo, atlı okçuluk ve vücut geliştirme olmak üzere 18 branşta 250 sporcumuz bulunmaktadır” dedi.

YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK

Kulübün sportif faaliyetlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine imza atmayı hedeflediğini ifade eden Ahmet Ayan, “Başkanımızın Yücel Yılmaz beyefendinin ‘ilçemizde yüzme bilmeyen çocuk kalmasın’ söylemi üzerine çalışmalarımız bu yönde hız kazanmıştır. Bu proje kapsamında ilkokulda öğrenim gören çocuklarımızın tamamına, ücretsiz olarak uzman antrenörler tarafından yüzme öğretilmesini amaçlıyoruz. Sporcularımızın kulübümüzü olimpiyatlarda temsil edebilmeleri hayali de bizleri heyecanlandırmaktadır” dedi. Sporun, çocuk ve gençlerin sağlıklı yetişmesinde önemli bir etkisi olduğunu belirten Vali Mustafa Yaman, kulübe gereken desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.