" />
USD
3,7185
EURO
4,3706
ALTIN
153,2662

EDREMİT’Lİ ÜLKÜCÜLER, FIRAT ‘I UNUTMADI

Edremit Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı  Başkanı Halil Görmen, İzmir Ege Üniversitesinde haince öldürülen fakülte başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu unutmadı. Şehidi anma etkinliği gerçekleştiren Edremit Ülkü Ocakları ilk olarak ikindi namazında Bekir Efendi Camiinde gıyabında cenaze namazı kılındı. Cenaze namazının ardından Cumhuriyet meydanına geçilerek Ülkücü yemini ve ardından ocak binası önünde basın açıklaması gerçekleşti. […]

EDREMİT’Lİ ÜLKÜCÜLER, FIRAT ‘I UNUTMADI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı  Başkanı Halil Görmen, İzmir Ege Üniversitesinde haince öldürülen fakülte başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu unutmadı.

Şehidi anma etkinliği gerçekleştiren Edremit Ülkü Ocakları ilk olarak ikindi namazında Bekir Efendi Camiinde gıyabında cenaze namazı kılındı. Cenaze namazının ardından Cumhuriyet meydanına geçilerek Ülkücü yemini ve ardından ocak binası önünde basın açıklaması gerçekleşti. Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Halil Görmen tarafından yapılan açıklamada, “Çözüm adı verilen ihanet süreci bu defa etkisini ege üniversitesinde göstermiştir. Üniversite kampüslerini terör örgütleri kamplarına çeviren eli kanlı teröristler söz konusu üniversiteyi, adeta saldırı üssü gibi kullanmaya başlamıştır. Üç gündür kampüste kargaşa çıkartan kanı bozuk hainler ülkücü gençlere saldırarak Fırat kardeşimizi bıçaklı saldırı sonucu yaralamıştır. Uğradığı bıçaklı saldırıda yaralanan ülküdaşımız, Bölücü canavarların olay yerine gelen ambulansı engellemesi sonucu kan kaybından şehit düşmüştür.

Analar ağlamasın sloganıyla başlatılan bu süreç çözümün değil, yalnızca çözülmenin başlangıcı olmuştur. Bu süreçte bölücüler karlı çıkmış, Baş’da imralıdaki bebek katili olmak üzere teröristler adeta masumlaştırılmıştır. Hukuk çiğnenmiş, adalet sarsılmıştır. Bu süreçte yüz bulan şeref yoksulu bölücüler Milliyetçi Ülkücü gençleri hedef almaktadır. Türk milleti, Bu elim hadisenin  acısını içine atmayacaktır. Hesabı kanlı ellerden ve ortaklarından sorulacaktır.

Yüce Allah’dan aziz şehidimiz Fırat kardeşimiz gibi bizlerde bayrak için can, vatan için kan vererek şehitlik makamına eriştirmesini niyaz ediyorum.

Bir ölüp, Bin dirileceğiz. Bir gidip, Bin Geleceğiz.”dedi.  Basın açıklamasının ardından Ocak binasında Mevlid’i Şerif okutuldu.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.