" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ŞİİRLER TÜRKÜLER YAĞMUR OLDU HAVRAN’A YAĞDI

Havran Belediyesinin desteği, İda Kalemleri ve Havran  Hayat okulu projesi işbirliğiyle düzenlenen  Şiir ve Türkü gecesinde Şiirler ve Türkükler yağmur oldu Havran’a yağdı. Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Asarlı,  Havran ve Edremit’ten Daire Amirleri Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri Siyasi Parti Temsilcileri, İda Bilenci Derneği, İda-Der, ve Cumhuriyet Kadınları dernekleri başkan […]

ŞİİRLER TÜRKÜLER YAĞMUR OLDU HAVRAN’A YAĞDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Havran Belediyesinin desteği, İda Kalemleri ve Havran  Hayat okulu projesi işbirliğiyle düzenlenen  Şiir ve Türkü gecesinde Şiirler ve Türkükler yağmur oldu Havran’a yağdı.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Asarlı,  Havran ve Edremit’ten Daire Amirleri Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri Siyasi Parti Temsilcileri, İda Bilenci Derneği, İda-Der, ve Cumhuriyet Kadınları dernekleri başkan ve yöneticilerinin de aralarında olduğu şiir ve türkü severler Havran Belediye Kültür merkezini hıca hınç doldurdu.

Etkinliğin Genel Sanat  Yönetmenliğini Öğretmen Tayfun Hakan Kağan üstlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan gecenin sunuculuğunu Ayşegül Akay yaptı.

Gecede kısa bir konuşma yapan Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy davetimizi kırmayıp katılan Edremit İda Kültür Sanat Platformu üyelerine Şair ve yazarlarımıza  Ozanlarımıza  bu etkinliği organize eden Hayat Okulu Koordinatörü Belediye Başkan yardımcımız Mehmet Yılmaz’a Teşekkür ederim. Başkan Ersoy Kültür ve Sanat toplumların atar damarıdır Sanat Şehirleri Ülkeleri birleştirir sanat Uluslararası evrensel bir dildir bu anlamda ben fazla sözü uzatmak istemiyorum sözü Şairlerimize Ozanlarımıza bırakmak istiyorum Şiir Türkü dolu bir gece yaşamanız dileğimle mutlu akşamlar kıymetli konuklarımız diyerek sözlerini tamamladı.

Gecede Şairler Erol Duygun, Ümran Öztürk, Ahmet Çam Seyisoğlu, Sema Günbay, Gürbüz Günbay, Tayfun Hakan Kağan, Çiğdem Gökçek, Ali Uygun, Zeki Kaymakçı, en güzel Şiirlerini okudu. Hunharca katledilen Özgecan Aslan için okunan şiir uzun süre alkış aldı.

Bağlamada Tayfun Hakan Kağan, Kabak Kemanede Zekai Doğan, Gitarda Aytaç Uzun ve ritim sazda Asım Tezer’den oluşan orkestra eşliğinde Solistler Pınar Ergürkan, Tuğaba Canbaz ve Turhan Adem Delibay anadoludan güzel türküler söylediler.

Vedat Zar’ın müzik eşliğindeki, Körfezde ender rastlanan sanat dalı olan Pandomim gösterisi ilgiyle izlenerek  büyük beğeni topladı.

Edremit’li Mimar Mitat Aydın okuduğu şiir ve kekeç futbol sunucusu skeçi ile salondakileri hem güldürdü hem duygulandırdı. Hayat Okulu öğrencileri Halk Oyunları ekibi gecede yöresel oyunları ve kıyafetleri ile dikkat çekerken Öğretmenler Nuri İnan ve Adem Delibay’ın oyunları uzun süre izleyiciler tarafından alkışlandı.

Gecenin sonunda Etkinliğin Genel Sanat  Yönetmenliğini Öğretmen Tayfun Hakan Kağan uzun yıllar hizmet verdiği Havran’da böyle bir etkinlik yaptıkları için çok mutlu olduğunu ve bu ilçeye vefa borcumuzu kısmen ödediklerini söyledi. Havran Tema Sorumlusu Serkan Ergün kısa bir konuşma yaparak katılımcılara ve konuklara gecenin anısına fidan hediye etti.

Belediye Başkan Emin Ersoy’da gece sonunda etkinlikte görev alanlara teşekkür etti.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.