" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

SÜLEYMAN SARAN GÜVEN TAZELEYEREK, BEŞİNCİ KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ  

Bigadiç Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 47. olağan genel kurulunda mevcut Başkan Süleyman Saran, 5’inci kez güven tazeledi. Bigadiç Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 47. olağan genel kurulu Bigadiç Belediye düğün salonunda yapıldı.Genel kurula Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Erol Ayvaz, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail […]

SÜLEYMAN SARAN GÜVEN TAZELEYEREK, BEŞİNCİ KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ   
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bigadiç Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 47. olağan genel kurulunda mevcut Başkan Süleyman Saran, 5’inci kez güven tazeledi.

Bigadiç Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 47. olağan genel kurulu Bigadiç Belediye düğün salonunda yapıldı.Genel kurula Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Erol Ayvaz, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Gönen Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Yalama, Sarıköy Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nail Sezer, Balya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Veli Değer, Susurluk Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Şora, Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Müdürü Figen Munis, Balıkesir Ticaret Müdürlüğü Bakanlık Temsilcisi Aysel Tur, Balıkesir Ticaret Müdürlüğü Bakanlık Temsilcisi Turhan Boduroğlu, Bigadiç Ziraat Odası Başkanı Kamber Salur, Bigadiç Seyehat Başkanı Gencay Çınar, Bişokop Müdürü Ali Özbek, Bigadiç Halk Bankası Şube Müdürü Ali Devrim Önder ve kooperatif üyeleri katıldı.Divan başkanlığında  Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Erol Ayvaz’ın seçildiği genel kurulda divan heyeti Nail Sezer, Hasan Yalama ve Figen Munis’den oluştu.Kooperatif Muhasebecisi Kamil Taşkın tarafından okunan faaliyet, yönetim ve denetim kurulu raporları oy birliğiyle kabul edildi. Kongreye katılan delegeler, yönetim ve denetim kurulunu oybirliğiyle akladı.Açılış konuşmasında kooperatif üyelerine seslenen Süleyman Saran, kooperatifimizce 2014 yılı içerisinde eski paraya göre yedi trilyon kredi dağıtılmıştır. Yıl sonu itibariyle takip oranımızda 1,76 dır. Yıl içerinde giren ortak adedi 48, çıkan ortak adedi ise 91 dir. Kooperatifimiz yıl sonu itibariyle 44 bin lira kar ile kapatmıştır. Kooperatifimizin bu başarısı siz değerli ortaklarımızın gayrtleriyle gerçekleştirilmiştir. 24 Eylül 2014 tarihinde merkez birliğimizce uygulamaya konulan kredi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin uygulama neticesinde kooperatifimizde 12 ortağımız peşin ödeyerek 1 ortağımızda taksitlere böldürerek faydalanmıştır. Finansman kaynağımız olan Halk Bankası şubemiz ile olan çalışmalarımız kooperatifler kanunu ve diğer talamatlara uygun şekilde devam etmektedir. Bankamızın değerli müdürü Ali Devrim Önder beye ve onun şahsında personeline bizimle olan çalışmalarında gösterdiği ahenk ve uyumdan dolayı şahsım ve kurullarım adına şükranlarımı sunuyorum. Çalışmalarımız sizlerin ile devam edecektir. Bu kuruluşu en iyi biçimde yaşatacağız. Toplantımızın tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diler, saygılar sunarım dedi.

Kongrede yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Mevcut Başkan Süleyman Saran’ın başkanlığında hazırlanan tek liste ile gidilen seçimlerde katılan ortakların tamamının oyunu alan Saran, güven tazeleyerek 5’inci kez göreve seçildi.

Süleyman Saran başkanlığındaki Bigadiç Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yönetim kurulunda Halil Çolakoğlu, Mustafa Ayaz, İsmail Culduz ve Hidayet Açık yer aldı. Denetim kurulunda Şaban Erkek ve Mehmet Ünal yer alırken; bölge birliği temsilcileri ise Süleyman Saran ve Halil Çolakoğlu’ndan oluştu.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.