ETP GENEL BAŞKANI PARMAKSIZ’DAN KAYMAKAM NAZLI’YA ANLAMLI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

ETP GENEL BAŞKANI PARMAKSIZ’DAN KAYMAKAM NAZLI’YA ANLAMLI

Ayvalık’ta, Türkiye’deki engellilerin sorunlarının siyaset arenasında çözümlenmesi amacıyla kurulan Engelsiz Türkiye Partisi Genel Başkanı Muharrem Parmaksız, Kaymakam Namık Kemal Nazlı’yı makamında ziyaret etti.

Sohbet havasında gerçekleştiği gözlenen ziyarette; ETP’nin kuruluş amacını anlatan Genel Başkan Parmaksız, Ayvalık’ta yaşadığını ve ilçenin en büyük derneklerinden biri olan Birlik Ortopedik Engelliler Derneği Genel Merkezi’nin de kurucu Genel Başkanı olduğunu hatırlattı.

Türkiye genelindeki engellilerin sorunlarının çözüm noktasında siyasi iradelere çok iş düştüğünü vurgulayan Parmaksız, ETP olarak yaptıkları çalışmalar ışığında gerek iktidar gerekse TBMM’deki muhalefet partilerinin engellilere yönelik politikalar üretmesinin yanı sıra hatalı engelli politikalarını da gözden geçirmelerine vesile olduklarını savundu.

Ayvalık’ta yaşayan iki engellinin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik sorunları da Kaymakam Nazlı’ya ileten Genel Başkan Muharrem Parmaksız, ilçede kamusal alanlarda çalışan personelin özellikle engellilere yönelik daha duyarlı olmaları gerektiğini belirtti.

Devlet Hastaneleri Sağlık Kurullarının engellilik oranlarını belirlerken, oran konusunda adaletsiz davrandığını savunan Parmaksız, “Yüzde 86 oranında engelli raporu bulunan bir engelli vatandaş, ‘hafif engelli’ sınıfında görülüyor. Oysa statü gereği bu orana sahip her engelli birinci derece de engelli sınıfını teşkil etmektedir” dedi.

Evde Bakım Hizmetleri sırasında Ayvalık’ta düzensizlikler gözlemlediklerini kaydeden Genel Başkan Parmaksız, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’dan bu konuda üzerine düşen desteği vermesini istedi.

Kaymakam Namık Kemal Nazlı ise ETP Genel Başkanı Parmaksız’ın anlattıklarını not ederek, aksaklıkların giderilmesi için çalışma başlatacağını belirterek, aksaklıklar konusunda kendisini uyardığı için Genel Başkan Parmaksız’a teşekkür etti.(İHA)

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.